Dzień Pracowników Ochrony Zdrowia

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-07 14:47:33
Dzień Pracowników Ochrony Zdrowia
  • Foto: Piotr Rozmus

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Adam Niedzielski złożył życzenia lekarzom oraz wszystkim pracownikom podmiotów leczniczych, dziękując im za codzienną pracę i walkę z pandemią. Swoje życzenia złożył również Starosta Krzysztof Lis. 

Dziś (07.04) obchodzimy rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), z tego powodu od 1950 roku tego dnia obchodzi się Dzień Zdrowia oraz dzień Pracowników Ochrony Zdrowia. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. W tym roku święto ma szczególny charakter – medycy walczą z pandemią koronawirusa, która stała się najważniejszą kwestią w obszarze zdrowia publicznego.

Widzimy, z jak wielką determinacją i odwagą walczą Państwo z pandemią. Serdecznie dziękuję za to zaangażowanie, za codzienną pracę i walkę z epidemią, za wysiłek wkładany w leczenie pacjentów – napisał minister zdrowia Adam Niedzielski w życzeniach skierowanych do pracowników służby zdrowia. -W tym trudnym dla nas wszystkich czasie życzę Państwu, by praca, którą wykonujecie, dawała niesłabnącą satysfakcję i niesłabnące poważanie społeczne. Chylę czoła przed Państwa pracą! – dodał minister.

Życzenia medykom złożył również Starosta Krzysztof Lis: 

Słowa to za mało aby wyrazić wdzięczność za trud Waszej pracy, poświęcenie i oddanie z jakim niesiecie pomoc drugiemu człowiekowi. Heroizm z jakim od ponad roku toczycie nierówną walkę z wirusem SARS – CoV-2, który wypowiedział wojnę całemu światu, zasługuje na najwyższy szacunek i podziw.- napisał Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki Dziś bohater nie nosi peleryny, nie zaciska dłoni na rękojeści szpady czy karabinu, współczesny bohater przywdziewa medyczny uniform i spędza niezliczone godziny na szpitalnym oddziale, w gabinecie lub wsiada za kierownicę karetki. - dodał 

My również przyłączamy się do życzeń kierowanych medykom z okazji ich święta. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: