Pola Nadziei – uczniowie ZS nr 6 zebrali ponad 5 tys. zł

  • Jakub Diakun
  • 2021-04-06 09:14:20
Pola Nadziei – uczniowie ZS nr 6 zebrali ponad 5 tys. zł
  • Foto: ZS nr 6

Ponad 5 tys. zł  na  rzecz Hospicjum im. św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku zebrali uczniowie ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku. Zbiórka odbyła się w ramach corocznej akcji „Pola Nadziei”.

„Pola Nadziei” to doskonale znana wszystkim mieszkańcom powiatu szczecineckiego akcja, której celem jest propagowanie idei hospicyjnej i zbieranie funduszy na rzecz Hospicjum im. św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku. Niestety, w tym roku z powodu trwającej pandemii wydarzenie nie mogło odbyć się na tak wielką skalę jak zawsze. Dlatego też uczniowie ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku, świadomi tego, że placówka szczególnie potrzebuje wsparcia w tym trudnym dla niej okresie, postanowili zorganizować własną akcję.

Uczniowie przygotowali wielkanocne wypieki, które 1 i 2 kwietnia sprzedawali na ulicach Szczecinka. W szkole funkcjonuje kierunek kształcenia technik żywienia i usług gastronomicznych, a to gwarancja tego, że zakupione przez mieszkańców powiatu szczecineckiego specjały były nie tylko smaczne, ale również zdrowe.

Uczniom „szóstki” udało się zebrać łącznie ponad 5 tys. zł. Serdecznie gratulujemy!

info: Powiat Szczecinecki 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: