Dodatkowe patrole na święta

  • Adrian Wolanin
  • 2021-04-03 11:56:23
Dodatkowe patrole na święta
  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu – tak będą wyglądały Święta Wielkanocne dla kilkunastoosobowej załogi ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, którzy będą, jak co roku, czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu szczecineckiego. Oprócz tego, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

Już od wczoraj na drogach w całej Polsce jest więcej patroli policjantów ruchu drogowego. Są oni widoczni na wylotówkach i trasach szybkiego ruchu, miejscach newralgicznych i tych, w których może dochodzić do łamania przepisów. Niektórzy z nas, z różnych powodów, będą musieli wyjechać na święta. Pamiętajmy, że mniejszy ruch na drogach nie gwarantuje bezpieczeństwa. Dlatego też funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość kierowców, gdyż ciągle jest to jedna z wiodących przyczyn większości wypadków na naszych drogach.

W te święta, tak jak i w latach ubiegłych, nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Widząc wzrastające statystyki zatrzymań kierujących pod wpływem alkoholu szczecineccy mundurowi postanowili przypomnieć o możliwości bezpłatnego zbadania się w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku lub wykorzystania jednorazowych alkotesty, które rozdawali wczoraj na ulicach Szczecinka.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy to czas kolejnej próby. Pamiętajmy o obowiązujących obostrzeniach i spędźmy je w miejscu zamieszkania w gronie domowników – zróbmy wszystko, aby minęły one w spokojnej atmosferze nie tylko przy stole, ale także na drodze.

Info: asp. Anna Matys


  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: