Zakaz parkowania na ul. Lelewela

  • Adrian Wolanin
  • 2021-04-02 14:02:01
Zakaz parkowania na ul. Lelewela
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Mamy ważną informację dla wszystkich kierowców, szczególnie tych planujących w najbliższym czasie wizyty w pobliżu szpitala. W związku z rozpoczęcie budowy drugiej instalacji tlenowej, na prośbę zarządu lecznicy na ul. Lelewela pojawił znak zakazu parkowania.

Mieszkańców regionu, którym przyjdzie w najbliższym czasie przybyć w okolice szpitala przestrzegamy przed parkowaniem na ul. Lelewela. Od dziś obowiązuje na niej zakaz parkowania, a wszystko z powodu rozbudowy instalacji tlenowej w szczecineckiej lecznicy.

W szczecineckim szpitalu rozpoczęła się już inwestycja związana z budową drugiej, zewnętrznej instalacji tlenowej. Warto przypomnieć, że na tę inwestycję Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowanie w wysokości 350 tys. zł  z budżetu wojewody zachodniopomorskiego. Ze względu na konieczność zabezpieczenia bezkolizyjnego dojazdu do szpitala cysterny z tlenem, na prośbę zarządu lecznicy na ulicy Lelewela pojawił znak zakazu parkowania. Zwracamy się do mieszkańców z prośbą,  aby parkując w okolicy szpitala zwrócili szczególną uwagę  na nowo obowiązujące przepisy – informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

My również, w trosce o wspólne bezpieczeństwo oraz dobro pacjentów szpitala dołączamy do apelu o stosowanie się do nowo postawionych znaków. I dodatkowo przestrzegamy przed ewentualnymi konsekwencjami karnymi – zgodnie z art. 90 i 92 §1 Kodeksu wykroczeń za zignorowanie znaku B-36, czyli właśnie zakazu zatrzymywania, grozi mandat do 300 zł oraz nawet 5 punktów karnych.

Jednocześnie przypominamy, że od nowelizacji przepisów jeszcze w 2002 roku, znak B-36 zabrania parkować zarówno na jezdni jak i chodniku. Wątpliwości kierowców biorą się z faktu, iż zgodnie z wcześniejszym stanem prawnym, jeśli pod znakiem B-36 nie było adnotacji „dotyczy chodnika” to parkowanie na chodniku było dozwolone.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: