Szczęśliwy dzień dla Białego Boru

  • Adrian Wolanin
  • 2021-04-01 13:16:17
Szczęśliwy dzień dla Białego Boru
  • Foto: TV Gawex

Biały Bór ma powody do radości. Dokładnie wczoraj jego włodarze dowiedzieli się, że otrzymają grubo ponad milion złotych na kompleksową modernizację największej szkoły w gminie. Jak się jednak okazuje, na konto lokalnego urzędu tego samego dnia wpłynęło dwukrotnie wyższe dofinansowanie.

Przyznana dotacja w 100% pokryje bardzo ambitny plan dostosowania placówki do współczesnych standardów. Zgodnie z planem remontu doczekają się m.in. dach wraz z elewacją, pojawi się fotowoltaika, a nieefektywne energetycznie świetlówki zastąpi oświetlenie LED.

Ale na tym nie koniec dobrych wieści z Białego Boru. Jako pierwsi możemy poinformować o innym zastrzyku gotówki, który znacznie przyczyni się do powstania atrakcyjnej oferty mieszkaniowej w miejscowości. Dzięki porozumieniu z Krajowym Zasobem Nieruchomości, za 2 lata do użytku zostanie oddany pierwszy budynek z tanimi mieszkaniami na wynajem oraz późniejszą możliwością ich odkupu.

Warto tutaj dodać, że jedynym wkładem gminy do tego ambitnego przedsięwzięcia będzie działka, na której powstać ma nieruchomość. Grunt ten znajduje się na ul. Dworcowej, tuż obok boiska sportowego. Efektem finalnym będzie przynajmniej 20 mieszkań, które będzie można wynająć bez specjalnych obwarowań.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: