Nowe obiekty sportowe przy ZST i Ekonomie

  • Jakub Diakun
  • 2021-03-31 14:29:12
Nowe obiekty sportowe przy ZST i Ekonomie
  • Foto: Piotr Rozmus

Dwa koleje nowoczesne obiekty sportowe powstaną przy szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczecinecki. Mowa oczywiście o ZS Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku oraz ZST w Szczecinku. W przypadku pierwszej inwestycji samorząd wciąż prowadzi procedurę przetargową mającą na celu wyłonienie jej wykonawcy, zaś na realizację drugiej otrzymał już pozwolenie na budowę.

Na chwilę obecną swój akces do wybudowania hali przy ZS Nr 1 im. KEN w Szczecinku zgłosiło aż 11 podmiotów. Wciąż trwa uzupełnianie i kompletowanie dokumentów. Rozstrzygnięcie procedury  nastąpi niebawem, bowiem sama budowa rozpocznie się wiosną tego roku, a zakończy we wrześniu roku przyszłego. Wymiary hali to 36mx46m, wysokość prawie 12 m. Projekt przewiduje instalację boisk do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa, zapasów, gimnastyki i akrobatyki sportowej, badmintona  oraz judo. Warto przypomnieć, że Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowanie w wysokości 4,5 mln zł z Ministerstwa Sportu na realizację inwestycji. Pozyskanie funduszy było możliwe dzięki  wsparciu i zaangażowaniu sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, poseł Małgorzaty Golińskiej. 

Nieco mniejszy obiekt powstanie przy ZST jednak hala będzie równie nowoczesna  i okazała. Jej wymiary to niespełna 31mx39m, wysokość ponad 12 m. Zasadniczą część obiektu stanowić będzie oczywiście sala gimnastyczna o powierzchni prawie 763 m2, połączona z widownią na ok. 150 miejsc siedzących, a także zaplecze z szatniami i sanitariatami.

Na parkiecie sali powstaną przestrzenie do grania w większość gier zespołowych. W hali znajdą się również dodatkowe pomieszczenia sportowo – rekreacyjne: sala do zajęć z osobami niepełnosprawnymi oraz siłownia  z własnym zespołem szatniowym.

30 marca Powiat Szczecinecki otrzymał pozwolenie na budowę, natomiast sama inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku. Samorząd powiatowy, podobnie jak w przypadku hali przy ZS Nr 1 ubiega się o jej dofinansowanie w wysokości 4,5 mln zł z Ministerstwa Sportu, w ramach Programu Sportowa Polska 2021.

info: Piotr Rozmus

Więcej dziś (31.03) w TV Gawex. 


  • Foto: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: