Najpiękniejsze ozdoby wielkanocne pokazano w Złocieńcu [FOTOGALERIA]

  • Adrian Wolanin
  • 2021-03-30 14:57:40
Najpiękniejsze ozdoby wielkanocne pokazano w Złocieńcu [FOTOGALERIA]
  • Foto: Elżbieta Kordek

W Złocieńcu rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą palmę, pisankę i stroik wielkanocny. Do tegorocznej edycji artystycznej rywalizacji zostało zgłoszonych ok. 50 prac konkursowych.

Prace  zostały  ocenione w trzech kategoriach:

  • PALMA WIELKANOCNA
  • PISANKA
  • STROIK WIELKANOCNY

oraz w trzech przedziałach wiekowych:

  • dzieci I-III klasa Szkoły Podstawowej
  • dzieci IV-VI klasa Szkoły Podstawowej
  • młodzież i dorośli

Jury w składzie: Elżbieta Kordek, Agata Bożek i Anna Lezler po  obejrzeniu zgłoszonych prac konkursowych dokonało ich oceny. Wzięto pod uwagę estetykę, pomysłowość, nawiązanie do tradycji Świąt Wielkanocnych, wykorzystanie materiałów z „wiejskiego podwórka” oraz wkład pracy. Przyznało nagrody rzeczowe oraz dyplomy w następujących kategoriach:

PALMA WIELKANOCNA

Dzieci I-III kl. Szkoły Podstawowej

  • I miejsce – Marcel Czerniawski  SP w Czaplinku
  • II miejsce – Karol Błachowski  SP w Czaplinku
  • III miejsce – Jan Chruścicki  SP w Czaplinku

Wyróżnienie: Maria Mikinka SP w Czaplinku, Szymon Młynarczyk SP w Czaplinku, Oliwier Błaszczyk SP w Czaplinku

Dzieci IV-VI kl. Szkoły Podstawowej

  • I miejsce- Krzysztof Marusia - Pomierzyn

Młodzież i dorośli

  • I miejsce – Marta Głowacka - Czaplinek
  • II miejsce – Tomasz Kiejno - Chlebowo
  • III miejsce – Ewa Wyrzykowska - Suliszewo

PISANKA

Dzieci I- III kl. Szkoły Podstawowej

  • I miejsce – Sara Kocoł - Darskowo
  • II miejsce – Piotr Tynny - Czaplinek

Młodzież i dorośli

  • I miejsce – Katarzyna Kiejno - Chlebowo
  • II miejsce – Wanesa Kowalska - Czaplinek
  • III miejsce – Amelia Kowalska - Czaplinek

Wyróżnienie: Jadwiga Bogusz - Czaplinek

STROIK WIELKANOCNY

Dzieci IV-VI kl. Szkoły Podstawowej

  • I miejsce - Maja Kuzio - Rzepowo

Wyróżnienia: Amelia Podolak – Czaplinek, Maria Swędzikiewicz – Stare Drawsko

Młodzież i dorośli

  • I miejsce – Grażyna Dec - Rzęśnica
  • II miejsce – Barbara Smuga Kocoł - Darskowo
  • III miejsce - Mirosława Żurowska – Drawsko Pomorskie

Wyróżnienie: Kamila Dziewiątkowska – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czaplinku, Zofia Tomkiewicz – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Złocieńcu, Mikołaj Paszek – SP w Broczynie

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze za udział w konkursie: Piet Balvert - SP Czaplinek, Amelia Barna - SP Czaplinek, Zuzanna Dołhy- SP Czaplinek, Lena Makuch - SP Czaplinek, Gabriela Podolak - SP Czaplinek, Ksawery Pauliński - SP Czaplinek, Jakub Rasztubowicz - SP Czaplinek, Maja Sikorska - SP Czaplinek, Karolina Staniszewska - SP Czaplinek, Kacper Staniszewski - SP Czaplinek, Jagoda Zalewska - SP Czaplinek, Amelia Sikorska - SP Czaplinek, Nikola Grabner - SP Czaplinek, Lena Błogowska - SP Czaplinek, Nikola Skrocka - SP Czaplinek, Aleksandra Czajkowska, Jaśmina Krella - Czaplinek, Aleksandra Drabiszczak - Broczyno, Izabela Kuca – Drawsko Pom., Władysława Wrago – Złocieniec, Karolina Stempień – Pomierzyn, Aleksandra i Stanisław Kiewlicz – Czaplinek, Sylwia Ciemiecka – Kwacz – Czaplinek, Błażej Szulc - Czaplinek

Serdeczne podziękowania dla siostry Danuty Walków i ks. Mateusza Macinkiewicza za przygotowanie uczniów z SP w Czaplinku do konkursu.

Info: ZOK Złocieniec

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: