Szczecineccy strażacy pomagają szpitalom

  • Adrian Wolanin
  • 2021-03-30 14:30:08
Szczecineccy strażacy pomagają szpitalom
  • Foto: Komenda Powiatowa PSP w Szczecinku

Szczecineccy strażacy spieszą na pomoc nie tylko poszkodowanym w wypadkach i akcjach gaśniczych. W ostatnim czasie bardzo mocno są również zaangażowani w pomoc chorym na COVID-19. Funkcjonariusze regularnie dostarczają medyczny tlen do szpitali w regionie.

W ostatnim czasie każdy szpital w Polsce odczuwa zwiększone zużycie, a co za tym idzie i potrzeby, tlenu medycznego. Do tego grona zaliczana jest również lecznica w Szczecinku, o czym w ostatnim czasie wspominała chociażby na sesji Rady Powiatu szefowa placówki, Anna Złotowska. Z myślą o zapewnieniu ciągłości pracy jednostek ochrony zdrowia, na terenie województwa powstały 2 tzw. banki tlenu. Pierwszy ulokowano w komendzie Straży Pożarnej w Goleniowie, drugi zaś w naszym mieście. Tym samym od pewnego czasu szczecineccy strażacy wyjeżdżają nie tylko do akcji ratunkowo-gaśniczych, ale również bardzo aktywnie pomagają służbie zdrowia.

Zakres wyjazdów jest dość szeroki. Nasi funkcjonariusze zdążyli z transportem pojawić się m.in. w stolicy województwa czy też w odległym Dębnie, gdzie w rozmowie telefonicznej przekazano nam, iż gdyby nie pomoc strażaków ze Szczecinka to konieczne byłoby przewożenie pacjentów do innych placówek. Wsparto również szpitale w Sławnie oraz Drawsku Pomorskim.

Jak wyjaśnił mł. kpt. Mirosław Śledź, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Szczecinku, ilości oraz wielkości dostaw są uzależnione od potrzeb danego szpitala. Co warte dodania, tlen dostarczany do lecznic nie pochodzi z puli butli przeznaczonych na akcje ratowniczo-gaśnicze.

Mimo kolejnych zasług, nasi strażacy jak zwykle pozostają skromni. Trudno jest się więc dziwić, że funkcjonariusze PSP jak kraj długi i szeroki cieszą się tak dużym uznaniem społeczeństwa.

Więcej na ten temat w dzisiejszym serwisie informacyjnym Echa Dnia.


  • Foto: Komenda Powiatowa PSP w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: