Koszalinianin oczarował kibiców i trenera Souse

  • Jakub Diakun
  • 2021-03-29 15:06:07
Koszalinianin oczarował kibiców i trenera Souse
  • Foto: ŁączyNasPiłka

Drugi najmłodszy zawodnik w historii Reprezentacji Polski zadebiutował wczoraj na murawie przy Łazienkowskiej. Kacper Kozłowski to 17-letni zawodnik Pogoni Szczecin pochodzący z Koszalina, który na swoim koncie ma już 13 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Kacper Kozłowski 17-letni piłkarz urodzony w Koszalinie jeszcze rok temu rozgrywał swoje mecze głównie w trzeciej lidze. Dziś może już o sobie mówić jako o pełnoprawnym reprezentancie Polski. Który swoim występem oczarował nie tylko kibiców.

Kacper Kozłowski wychowanek Bałtyku Koszalin, a obecnie zawodnik Pogoni Szczecin zastępując na boisku w 73' meczu Piotra Zielińskiego stał się drugim w historii najmłodszym debiutantem z orzełkiem na piersi. Młodszy był tylko Włodzimierz Lubański, który w narodowych barwach zadebiutował 4 września 1963 roku na stadionie miejskim w Szczecinie, mając zaledwie 16 lat i 188 dni. Lubański w debiucie był jednym z ośmiu strzelców, którzy łącznie wpakowali piłkę do siatki Reprezentacji Norwegii 9 razy. Wczorajszy debiutant co prawda nie zapisał się w protokole pokonując bramkarza Andory, niemniej miał duży udział przy bramce innego z debiutantów Karola Świderskiego.

Kacper to zawodnik stricte ofensywny, jego nominalna pozycja w nomenklaturze numerycznej oznaczona jest jako 10, grywa jednak jako zawodnik numer 8, notabene z takim numerem widzieliśmy go z orzełkiem na piersi. Jest to drugi obok Piotra Zielińskiego zawodnik obunożny w reprezentacji Polski. W tym sezonie ekstraklasy nie popisał się co prawda bramką, zaliczył jednak dwie asysty.

Czy zobaczymy Kacpra w meczu na Wembley? Tego nie wiemy, jednak w wywiadzie tuż po meczu z Andorą Kacper dał do zrozumienia, że liczy na kolejną szansę. PZPN potwierdził, że Robert Lewandowski nie zagra w meczu z Anglią. Otwiera to drogę do pierwszego składu dla Karola Świderskiego lub Kacpra Kozłowskiego. Pod warunkiem oczywiście, że trener będzie się trzymał ustawienia z trójką ofensywnych zawodników.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: