Łączenie pokoleń w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

  • Jakub Diakun
  • 2021-03-29 15:01:43
Łączenie pokoleń w Uniwersytecie Trzeciego Wieku
  • Foto: Fundusz Tratwa

W dniu dzisiejszym 26.03.2021 r. miało miejsce spotkanie dwóch różnych pokoleń. Podopieczni Funduszu Tratwa Szczecinek ze Świetlicy Środowiskowej Tratwa otrzymali zaproszeniami od uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Panie poprosiły o możliwość współpracy i wzajemnych spotkań międzypokoleniowych, jednakże z istniejących przyczyn spotkania były odwoływane.

Do spotkania miało dojść przed wigilią jednakże z względu na istniejącą pandemię doszło do niego dopiero dziś. Uniwersytet Trzeciego wieku przy współpracy z Kronospanem przygotowały niespodziankę w postaci kreatywnych zgadywanek, rymowanek i krzyżówek. Praca częściowo stworzona była z recyklingu o czym dokładnie mogły się dzieci dowiedzieć podczas wizyty. 

Podopieczni Świetlicy, też przygotowali niespodziankę. Pod opieką Pani Marty Meuss wychowawczyni Świetlicy zrobili podziękowanie z imiennym odbiciem kciuka i podpisem. 

Spotkanie to było długo wyczekiwane przez dwie strony. Przedstawicielki Trzeciego Wieku Pani Danuta Karwat, Maria Łangowska, Grażyna Zukal, Wiesława Boba zapewniły, że spotkania w przyszłości na  pewno będą - z czego niezmiernie ucieszyły się dzieci. Potrzebują tego najmłodsi jak i seniorzy, którzy będą mogli podzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i ciekawymi historiami. Liczymy, że nasze dzieci będą mogli odnaleźć w nich trochę babci 
i dziadka, których tak bardzo potrzebują.  

info: Fundusz Tratwa


  • Foto: Fundusz Tratwa

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: