13-latek zniszczył przystanek na ulicy Jana Pawła II

  • Jakub Diakun
  • 2021-03-29 10:41:27
13-latek zniszczył przystanek na ulicy Jana Pawła II
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 22.03.2021 r. do 28.03.2021 r. strażnicy podjęli 136 interwencji Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 23 zdarzenia. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 61 interwencji. Do miejsca zamieszkania doprowadzono 4 osoby. 7 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt. Strażnicy zastosowali blokady na koła 7 samochodów. Pomogli w uruchomieniu 4 samochodów. 

10.10.2020 r. Wojewoda Zachodniopomorski wydał Wójtom, Burmistrzom, Prezydentom miast decyzję polecającą zlecenie podległym strażom gminnym (miejskim) dokonywania dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich) zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; organizacji wspólnych patroli z Policją; prowadzenie innych form współpracy straży z Policją, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; realizację pozostałych zadań tak, by realizowane były głównie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie a wymagających takiej pomocy.

23.03.2021 około godziny 13:00 dyżurny straży miejskiej otrzymał wezwanie na interwencję do rannego łabędzia znajdującego się na ul: Wodociągowej. Wraz z wolontariuszem zajmującym się łabędziami, został on złapany i wypuszczony do jeziora Wielimie.

26.03.2021 około godziny 15:45 strażnicy miejscy udali się na ul: Kopernika 7 gdzie mieli udzielić pomocy dla zespołu ratownictwa medycznego. Na miejscu zespół udzielał pomocy dla kobiety upojonej alkoholem, która nie wymagała hospitalizacji. Strażnicy doprowadzili ją do miejsca zamieszkania.

W dniu 24.03.2021 r. około godziny 19:40 kamera monitoringu wizyjnego zarejestrowała dwóch młodych mężczyzn idących ulicą Jana Pawła II. Zbliżając się do przystanku jeden z nich rzucił kamieniem w szybę zamontowaną z boku przystanku niszcząc ją. W dniu 27.03.2021 operator kamery monitoringu wizyjnego na ulicy Bohaterów Warszawy zaobserwował sprawcę wybicia szyby w przystanku Komunikacji Miejskiej. Rozpoznał go po wyglądzie oraz ubraniu. Na miejsce został wysłany patrol zmotoryzowany, który wylegitymował dwójkę nieletnich w tym sprawcę wybicia szyby. Okazało się, że był to trzynastolatek. W rozmowie przyznał się do tego. 

28.03.2021 r. około godziny 9:50 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o martwym łabędziu leżącym w parku miejskim. Na wysokości ul: Lelewela strażnicy znaleźli martwego łabędzia posiadającego widoczne rany. Martwy łabędź został przewieziony do lekarza weterynarii.

info: Straż Miejska 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: