Ponad 8 tys. złotych zebrano dla Mukoniedzielek w Starym Chwalimiu

  • Jakub Diakun
  • 2021-03-28 15:56:32
Ponad 8 tys. złotych zebrano dla Mukoniedzielek w Starym Chwalimiu
  • Foto: TV Gawex

Julia i Natalia borykają się ze śmiertelną chorobą. Lekarstwo ratujące ich życie kosztuje około 2.5 mln. Złotych. Uzbieranie tak dużej kwoty przerasta najśmielsze marzenia, jednak wielu ludzi dobrej woli włącza się w pomoc dla Mukoniedzielek. Kolejny kiermasz charytatywny został zorganizowany dziś w Starym Chwalimiu.

-Mamy aż 22 lata. Aż, bo w mukowiscydozie to nie jest takie normalne... I to nie były normalne 22 lata życia. Ale jesteśmy, żyjemy i walczymy, by to życie było jak najdłuższe i najwspanialsze! Nadzieję dają nam nowe leki, dostępne już w Polsce, ale nierefundowane. Cena za nasze życie jest gigantyczna… Prosimy o pomoc podwójnie, dla siebie nawzajem. Po prostu chcemy żyć... – piszą dziewczyny na portalu ze zbiórką.

Cena leków przekracza 2.5 mln złotych. Kwota wydaje się gigantyczna. Obecnie na koncie zbiórki znajduje się ponad 600 tys. złotych. Dziś (27.03) w Starym Chwalimiu już po raz drugi został zorganizowany kiermasz charytatywny. Duże zainteresowanie mieszkańców regionu pozwoliło zebrać ponad 8 tys. złotych. Sołectwo Stary Chwalim serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, szczególnie Sołectwu Grzmiąca, strażakom OSP Stary Chwalim, sołectwu Nowy Chwalim, Kołu Gospodyń Wiejskich Lawendowy Zakątek w Nowym Koprzywnie oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Kluczewie.

Komentarze (1)

Marlena 2021-03-28 20:52

Bardzo się cieszymy, że poprzez obecność w trakcie tych Charytatywnych Kiermaszy dla MukoNiedzielek telewizji i prasy, zbiórka dla Dziewczyn nabiera coraz większego rozgłosu???? Kwota do zebrania jest ogromna, a relacje w mediach sprawiają, że o zbiórce dla Dziewczyn dowiaduje się coraz więcej osób. Gorąco dziękujemy Wszystkim Państwu, którzy wsparliście Julię i Natalię w trakcie tych dwóch Chwalimskich Kiermaszy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: