Rozgrywki dalej zawieszone. Pięć ekip bez szans na powrót do gry

  • Adrian Wolanin
  • 2021-03-25 14:25:23
Rozgrywki dalej zawieszone. Pięć ekip bez szans na powrót do gry
  • Foto: TV Gawex

Zgodnie z decyzją władz piłkarskich, MKP Szczecinek nie mogło w ubiegły weekend zmierzyć się z ekipą Lecha Czaplinek. I choć rozgrywki miały zostać wznowione, wszystko wskazuje na to, iż podopiecznych Zbigniewa Węglowskiego czeka dłuższy rozbrat z murawą.

Zwykle po weekendzie prezentowaliśmy Państwu relację z kolejnego spotkania Miejskiego Klubu Piłkarskiego. Tym razem tak się nie stało, a wszystko dlatego, iż wraz z wprowadzeniem lockdownu Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej zawiesił wszystkie rozgrywki seniorskie w województwie, poczynając od klasy B, a na IV lidze skończywszy. Po dyskusjach i konsultacjach zarząd związku postanowił jednak przywrócić ligowe zmagania. Nie oznacza to jednak, że regionalna IV liga wróci do gry – wszystkiemu winne jest 5 zespołów, które zakomunikowały, że nie są w stanie do powrotu przystąpić. Wśród tej grupy nie było jednak szczecineckiej drużyny, która pracuje planowo.

Zawieszenie rozgrywek, na dziś przynajmniej ustalone do 9 kwietnia, w przypadku naszej drużyny, która w ostatnim czasie była w przysłowiowym gazie, nie jest wiadomością oczekiwaną, choć wszyscy oczywiście zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Aktualnie futboliści znad Trzesiecka przeszli w 3-tygodniowy cykl szkoleniowy, który rozpoczęła faza testów i badań zawodników.

Z punktu widzenia sportowego lockdown nie jest czymś pożądanym, ale jak w każdej sytuacji, również i tutaj trzeba szukać pozytywów. W tym wypadku będzie to możliwość regeneracji dla piłkarzy skarżących się na urazy. Warto również dodać, że jeden z piłkarzy MKP przebywa aktualnie na kwarantannie więc dzięki zawieszeniu rozgrywek nie straci spotkań.

Dalsze decyzje zarówno co do rozgrywek, jak i cyklu treningowego, jak w praktycznie każdej obecnie dziedzinie życia, zależy od dalszego stanu pandemii.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: