Sytuacja epidemiczna w regionie

  • Jakub Diakun
  • 2021-03-24 20:32:10
Sytuacja epidemiczna w regionie
  • Foto: unsplash.com/Mufid Majnun

Sytuacja epidemiczna w regionie pogarsza się równie dynamicznie jak w całym kraju. Tylko minionej doby w Polsce odnotowaliśmy 29978 tys. zakażeń, z czego 1096 w zachodniopomorskim. Stan rzeczy najlepiej obrazuje fakt, że w szczecineckim szpitalu jest 37 łóżek covidowych, a pacjentów 39.

Statystki zakażeń powiatu szczecineckiego podobnie jak ogólnopolskie nie napawają optymizmem. 57 osób – tylu nowych zakażonych przybyło minionej doby w naszym regionie. Daje nam to jeden z większych współczynników zakażeń na 10 tys. mieszkańców w województwie. Pomimo to, zachodniopomorskie nie wygląda tak źle na tle innych województw. Jesteśmy na 6. miejscu pod względem najmniejszej liczby dziennych zakażeń.

Mimo nie najgorszej sytuacji epidemicznej wzrost zakażeń na przestrzeni ostatnich tygodni jest odczuwalny. Od wczoraj na szczecineckim oddziale covidowym funkcjonuje dodatkowych siedem łóżek, które od razu zostały zajęte. Prezes szpitala Anna Złotowska potwierdziła nam, że obawia się nie tyle o dostępność respiratorów. Tych w szpitalu jest zapas, a obecnie zajęte są tylko cztery. Piętą Achillesa jest jednak brak personelu na oddziale dla pacjentów z koronawirusem. Dlatego Anna Złotowska zaapelowała o wsparcie do pielęgniarek z innych podmiotów medycznych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: