Młodzież staje "Na straży dojrzewania"

  • Jakub Diakun
  • 2021-03-24 14:36:20
Młodzież staje "Na straży dojrzewania"
  • Foto: TV Gawex

"Na straży dojrzewania" to projekt społeczny, mający na celu pokazanie sposobów radzenia sobie z codziennymi problemami dotykającymi młodych ludzi. Realizowany jest przez dwie uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku.

Światowa Organizacja Zdrowia podała, że co najmniej co piąty nastolatek ma problemy psychiczne lub behawioralne. Świadczy to o potrzebie zwiększenia świadomości społecznej oraz  dostępności różnych form radzenia sobie z codziennymi problemami. Z tego założenia wyszły dwie uczennice tzw. Elki, które realizują projekt „Na straży dojrzewania” w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Dziewczyny za cel przyjęły sobie pomóc innym. Tak szlachetna postawa powinna być wzorem dla wielu. Jak wiadomo, w czasie pandemii kontakty interpersonalne są mocno utrudnione, co notabene również ma zły wpływ na stan psychiczny młodzieży, jednak ich ograniczenie powoduje, że działania dziewczyn zostały przeniesione do sieci. - Poza działalnością w mediach, Hania pisze bajki terapeutyczne, które przy pomocy kółka teatralnego zamierzamy przedstawić – powiedziała nam Oliwia. – Informacje specjalistyczne do pisania bajek biorę od terapeutów, również nasza opiekunka kółka teatralnego pisała bajki terapeutyczne, więc również od niej bierzemy wiedzę – dodała Hania.

Zapraszamy do zapoznania z treściami publikowanymi przez uczennice I LO. Można je znaleźć tu i tu

Dziś (23.03) w serwisie informacyjnym znajdą Państwo materiał o projekcie. Natomiast na dłuższą rozmowę z dziewczynami zapraszamy już jutro (24.03) na antenę TV Gawex. 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: