Wicemarszałek z wizytą w Połczynie-Zdroju 

  • Jakub Diakun
  • 2021-03-24 11:18:02
Wicemarszałek z wizytą w Połczynie-Zdroju 
  • Foto: Gmina Połczyn-Zdrój 

Anna Bańkowska, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego spotkała się w poniedziałek 22 marca 2021 r. w połczyńskim Ratuszu z Burmistrzem Sebastianem Witkiem.

Wśród omawianych spraw znalazły się zagadnienia związane z remontami dróg wojewódzkich przebiegających przez gminę Połczyn-Zdrój, możliwości współpracy w zakresie wspólnej organizacji przedsięwzięć kulturalnych, a także sprawy pozyskiwania środków na kolejne inwestycje. 

Spotkanie stało się także okazją do podziękowań za wsparcie w ub. roku przez samorząd województwa montażu kolejnej wersji parasolek nad połczyńskim deptakiem. Film prezentujący efekty tego przedsięwzięcia osiągnął astronomiczną oglądalność. Było to aż 703,5 tysiąca otwarć, dzięki czemu stał się najpopularniejszym filmem promocyjnym Pomorza Zachodniego 2020.

Anna Bańkowska jest absolwentką Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Studium Pedagogicznego na tejże uczelni; ukończyła studia podyplomowe „Zarządzanie w oświacie” oraz „Podstawy przedsiębiorczości” na Politechnice Koszalińskiej, a także „Prawo Administracyjne i Samorządowe” na Uniwersytecie Szczecińskim; w latach 1998 – 2019 była nauczycielką chemii w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu, następnie w I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Kołobrzegu; w latach 2012 -2019 piastowała funkcję Wicedyrektora LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu. W ramach Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej jest także  Wiceprzewodniczącą Komisji ds. Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

info: Gmina Połczyn-Zdrój 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: