Cztery odebrane prawa jazdy - pracowity weekend szczecineckiej grupy SPEED

  • Jakub Diakun
  • 2021-03-22 13:42:53
Cztery odebrane prawa jazdy - pracowity weekend szczecineckiej grupy SPEED
  • Foto: Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Tylko jednego dnia szczecinecka "drogówka" namierzyła czterech kierowców, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Wszyscy zostali ukarani mandatami i utracili na trzy miesiące prawa jazdy.

Wczoraj (21.03.) policjanci ruchu drogowego ze Szczecinka, w tym z grupy SPEED, sprawdzali z jaką prędkością poruszają się pojazdy jadące drogą krajową K-20 na terenie miasta. Niestety w czterech przypadkach okazało się, że kierowcy jechali zbyt szybko, przekraczając o ponad 50 km/h dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

Jednym z takich kierowców był 31-latek, który przez miejscowość Drzonowo jechał BMW 141 km/h, nie zważając na ograniczenie do 50 km/h. W trakcie służby na tej samej trasie mundurowi ujawnili jeszcze trzech innych kierujących, którzy zlekceważyli przepisy drogowe. Był to 31-letni kierowca forda, który o 61 km/h przekroczył prędkość w terenie zabudowanym oraz dwaj kierowcy audi. 22-letni mieszkaniec Czaplinka o 52 km/h i 22-latek z Miastka, który jechał o 72 km/h za szybko, a i na ograniczeniu do „pięćdziesiątki” gnał z prędkością 122 km/h.

Konsekwencji brawurowej jazdy nie uniknie również kierowca, którego dzień wcześniej w Barwicach zatrzymali funkcjonariusze drogówki. 33-latek na ul. 1000 - lecia gnał fordem z prędkością 101km/h.

info: asp. Anna Matys Oficer prasowy KPP w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: