Raport z działań Straży Miejskiej

  • Jakub Diakun
  • 2021-03-22 10:34:38
Raport z działań Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 15.03.2021 r. do 21.03.2021 r. strażnicy podjęli 147 interwencji Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 29 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 50 interwencji. Do miejsca zamieszkania doprowadzono 2 osoby. 6 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt. Strażnicy zastosowali blokady na koła 13 samochodów. Pomogli w uruchomieniu 7 samochodów. 

10.10.2020 r. Wojewoda Zachodniopomorski wydał Wójtom, Burmistrzom, Prezydentom miast decyzję polecającą zlecenie podległym strażom gminnym (miejskim) dokonywania dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich) zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; organizacji wspólnych patroli z Policją; prowadzenie innych form współpracy straży z Policją, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; realizację pozostałych zadań tak, by realizowane były głównie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie a wymagających takiej pomocy.

18.03.2021 około godziny 14:35 gdzie na terenie jednej ze szkół zgłoszono spożywanie alkoholu. Na miejscu strażnicy zastali cztery osoby. Cała czwórka to nieletni szesnastolatkowie. Dwóch szesnastolatków na widok radiowozu wyrzuciło butelki z alkoholem. Na polecenie strażników posprzątali je. Obaj zostali przewiezieni do miejsc zamieszkania i przekazani matkom. 

19.03.2021 r. około godziny 10:20 wraz z innymi służbami zabezpieczenie miejsca wycieku oleju napędowego. Ul: Pilska 8 podczas przepompowywania paliwa z cysterny samochodu wykonywującego usługi dla firmy Orlen do cysterny samochodu innej firmy doszło do wycieku 3 ton paliwa.

20.03.2021 około godziny 17:40 dyżurny straży miejskiej otrzymał wezwanie na interwencję do rannego łabędzia chodzącego między samochodami na ul: JP II. Wraz z wolontariuszem zajmującym się łabędziami, został on złapany 
i wypuszczony do rzeczki Niezdobnej.

info: Straż Miejska w Szczecinku 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: