Takiego placu zabaw w Kołobrzegu jeszcze nie było [foto + wizualizacja]

  • Adrian Wolanin
  • 2021-03-21 16:43:41
Takiego placu zabaw w Kołobrzegu jeszcze nie było [foto + wizualizacja]
  • Foto: Monika Buśko-Kuś / BuskoDesign.pl

Domki przypominające szałasy, huśtawki, hamaki, karuzele, trampoliny czy strefa parkour – a to wszystko między drzewami i krzewami, które od lat rosną na skwerze przy ul. Dubois. Wizualizacja nowego placu zabaw stworzona przez architektkę Monikę Buśko-Kuś robi duże wrażenie. Jej projekt docenił również prestiżowy WhiteMAD – ogólnopolski serwis o architekturze i designie.

Projektantka tak stworzyła projekt placu zabaw, aby nie ingerować w ekosystem skweru, a wręcz, aby rosnące tam drzewa i krzewy stały się częścią integralną całej realizacji. I tak zminimalizowano m.in. ilość nawierzchni utwardzonych, a poszczególne zabawki porozkładane są po całym skwerze, między rosnącymi tam drzewami i krzewami, planowane są również nowe nasadzenia. Ogromne wrażenie robią drewniane domki – szałasy, w jednym z nich ma znajdować się kuchnia letnia z blatem i kuchenką. Wokół domków mają również znaleźć się instrumenty muzyczne. Oprócz tego nie zabraknie najprostszych i zazwyczaj obleganych przez dzieci zabawek, takich jak huśtawki, trampoliny, karuzele, miejsca do wspinaczek, czy tor przeszkód. Pojawią się również elementy małej architektury: ławki, hamaki, oraz nowe inteligentne oświetlenie czyli takie, którym będzie można sterować. Całość jest stworzona tak, aby pobudzać dziecięcą wyobraźnię, zachęcać do zabawy i eksperymentów.

Przypomnijmy. Konsultacje w sprawie projektu nowego placu zabaw odbyły się rok temu. Wówczas brali w nich udział również najmłodsi. Na tę inwestycję Urząd Miasta przeznaczył w tegorocznym budżecie 540 tys. zł.

Umowa z projektantką została już podpisana. Cały plac zabaw powstanie jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej po sezonie. Niewykluczone jednak, że pierwsze zabawki pojawią się już w czerwcu.

Zobacz wizualizację: link


  • Foto: Monika Buśko-Kuś / BuskoDesign.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: