Dziś Dzień Stolarza

  • Adrian Wolanin
  • 2021-03-19 15:45:20
Dziś Dzień Stolarza
  • Foto: TV Gawex

W kalendarzu dziś imieniny Józefa, a to niechybnie oznacza Dzień Stolarza, gdyż to właśnie św. Józef jest patronem osób zajmujących się obróbką drewna. Z tej okazji, udaliśmy się z kamerą do Zespołu Szkół Technicznych by podpatrzyć jak młodzież kształci się w tym kierunku.

Najpierw jednak przypominamy, iż nie jest w dobrym tonie mylić tę profesję z zawodem cieśli. Mimo że przedmiotem obu jest praca z drewnem, istnieją między nimi diametralne różnice. Praca stolarza polega na tworzeniu z różnych rodzajów drewna oraz materiałów drewnopochodnych przedmiotów codziennego użytku oraz mebli. Cieśla natomiast odpowiada za tworzenie większych drewnianych konstrukcji takich jak budynki czy łodzie, a najczęściej ich elementów.

Obie profesje to jednak zgodnie jedne z najstarszych zawodów świata, a samo drewno nie tylko towarzyszy na co dzień człowiekowi od zarania ludzkości, ale pozostaje również obecne w naszym życiu po dziś dzień. Stąd też wciąż jest to bardzo popularny kierunek nauki, szczególnie w naszym mieście, czego dziś byliśmy świadkami. Wszystkich zainteresowanych poznaniem od kuchni profesji stolarza zapraszamy do dzisiejszego wydania serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: