Bez obaw w regionie

  • Adrian Wolanin
  • 2021-03-19 15:04:35
Bez obaw w regionie
  • Foto: TV Gawex

Z całego kraju dobiegają do nas głosy, iż pacjenci masowo rezygnują z możliwości zaszczepienia przeciwko COVID-19 szczepionką firmy AstraZeneca. Wszystkiemu winne są medialne doniesienia jakoby przyjęcie preparatu mogło doprowadzić do śmiertelnych problemów zatorowo-zakrzepowych. Jak sytuacja wygląda w naszym regionie?

O fakcie początkowego niepotwierdzania przez mieszkańców Szczecinka terminów zabiegu przy użyciu wspomnianego preparatu poinformował nas w krótkiej rozmowie telefonicznej dr Paweł Szycko. Jak jednak zdecydowanie podkreślił prezes spółki Podimed, tego typu sytuacje miały miejsce na początku tygodnia, i dziś obawy ustąpiły miejsca głosowi rozsądku.

Spokój u pacjentów widoczny jest również w innych przychodniach w naszym regionie, które od przyszłego tygodnia również rozpoczną  podawanie preparatu firmy AstraZeneca. Potwierdził to w rozmowie z nami dr Piotr Burgieł z przychodni Amelia, który jednocześnie mocno zachęca do szczepień, również szczepionką wspomnianego producenta, którą uznaje za w pełni bezpieczną.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: