Ambitne plany Szczecineckiego Klastra Meblowego

  • Adrian Wolanin
  • 2021-03-18 14:08:10
Ambitne plany Szczecineckiego Klastra Meblowego
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki Klaster Meblowy odwiedził wczoraj Jan Szynaka, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Wizyta była następstwem starań szczecineckiego zrzeszenia firm o członkostwo w tejże izbie, co ostatecznie ma pomóc lokalnym przedstawicielom branży lepiej konkurować na arenie międzynarodowej.

Tajemnicza nazwa klaster to nic innego jak zgrupowanie mniejszych obiektów w jeden większy. W przypadku Szczecineckiego Klastra Meblowego jest to 7 firm, które dzięki zacieśnieniu współpracy chcą stawać się coraz ważniejszym graczem na rynku, również tym międzynarodowym. Pomóc w ekspansji ma dołączenie do Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, o co lokalne zrzeszenie rozpoczęło starania. Z tego powodu Szczecinecki Klaster Meblowy wizytował wczoraj prezes tegoż gremium, Jan Szynaka, który działalność naszego zrzeszenia ocenił bardzo pozytywnie.

Jak powiedziano również w trakcie konferencji prasowej w Kronospan Design Center, z myślą o dalszej ekspansji, a tym samym, co chyba najważniejsze dla lokalnej społeczności, również zwiększeniu zatrudnienia, przy ul. Pilskiej powstają i powstawać będą kolejne inwestycje. Jedna z nich, czyli nowa hala dla partnerów Kronospanu zostanie oddana na pewno do użytku już w drugim kwartale tego roku.

Jak zapewniają przedstawiciele Kronospanu, zatrudnienie będzie rosło również w samym klastrze. Aktualnie trwają rozmowy z 3 firmami chcącymi dołączyć do zrzeszenia.

Dla porządku warto dodać, że aktualnie w Szczecineckim Klastrze Meblowym pracuje blisko pół tysiąca osób.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: