Drugi dzień próbnych egzaminów ósmoklasisty

  • Jakub Diakun
  • 2021-03-18 14:03:17
Drugi dzień próbnych egzaminów ósmoklasisty
  • Foto: ARCHIWUM TV Gawex

Od wczoraj (17.03) uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych podchodzą do próbnych egzaminów ósmoklasisty. Na pierwszy ogień poszedł język polski, a dziś uczniowie podeszli do testu z matematyki.

Egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami. Obecnie nie zanosi się, na przełożenie testów na inny termin. Ze względu na pandemię szkoły nie mają jednak obowiązku organizować testów pomocniczych. Wszystkie podstawówki na terenie kraju mogły same podjąć decyzję o organizacji egzaminów. Jak dowiadujemy się w ministerstwie, znaczna część z nich pobrała arkusze z zadaniami. - Materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu z udostępnionego przez nas i Centralną Komisję Egzaminacyjną systemu informatycznego pobrało około 90 proc. szkół podstawowych w całym kraju. Szkoły mogły również korzystać z materiałów z serwisów okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz ministerstwa edukacji i nauki. Szacujemy, że odsetek szkół, które przeprowadziły egzamin próbny jest jeszcze wyższy. - powiedziała Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEiN.

Dziś punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczął się test z matematyki. Jak powiedzieli nam uczniowie, najwięcej trudności sprawiły im zadania otwarte. Wszystkim ósmoklasistom życzymy jak najlepszych wyników nie tylko podczas testu próbnego, ale przede wszystkim tego majowego. 

Więcej informacji dziś (18.03) w TV Gawex.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: