Burmistrz Barwic z brązowym medalem na mistrzostwach Polski

• Jakub Diakun
  • 2021-03-15 14:06:28

Państwo Anna i Mariusz Kielingowie przyzwyczaili nas już do tego, że systematycznie uczestniczą w różnych zawodach lekkoatletycznych odnosząc znaczące sukcesy. Tak też było 13 marca 2021 roku podczas 30. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu.

„13-stka” okazała się szczęśliwa, bowiem Państwo Kielingowie zdobyli łącznie 4 medale! Pani Ania wywalczyła dwa złote krążki - w biegu na 60 metrów (z nowym rekordem życiowym 9,64s.) oraz w biegu na 60 metrów przez płotki (z czasem 11,53s poprawiła swój rekord Halowych Mistrzostw Polski K55 z 2019 r.). Pani Ania zdobyła także srebrny medal w biegu na 200 m.

Mariusz Kieling - na co dzień burmistrz Barwic – zajął trzecie miejsce w chodzie sportowym na 3km.

Warto zaznaczyć, że zawodnicy rywalizowali w trzynastu konkurencjach: biegach na dystansach 60, 200, 400, 800 i 3000 metrów, biegu na 60 metrów przez płotki, chodzie na 3000 metrów, skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż, skoku o tyczce, pchnięciu kulą i rzucie ciężarkiem. Do zawodów zgłosiło się bowiem ponad 600 lekkoatletycznych weteranów.

info: Piotr Rozmus