Mężczyzna załatwiał się przy Skateplazie. Raport Straży Miejskiej

  • Jakub Diakun
  • 2021-03-15 10:13:19
Mężczyzna załatwiał się przy Skateplazie. Raport Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 8.03.2021 r. do 24.03.2021 r. strażnicy podjęli 120 interwencji Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 35 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 48 interwencji. Do miejsca zamieszkania doprowadzono 3 osoby. 4 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt. Strażnicy zastosowali blokady na koła 17 samochodów. Pomogli w uruchomieniu 2 samochodów. 

10.10.2020 r. Wojewoda Zachodniopomorski wydał Wójtom, Burmistrzom, Prezydentom miast decyzję polecającą zlecenie podległym strażom gminnym (miejskim) dokonywania dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich) zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; organizacji wspólnych patroli z Policją; prowadzenie innych form współpracy straży z Policją, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; realizację pozostałych zadań tak, by realizowane były głównie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie a wymagających takiej pomocy.

8.03.2021 około godziny 23:25 dyżurny straży miejskiej odebrał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym przy ogrodzeniu McDonald’sa. Po przyjeździe na miejsce strażnicy zastali mężczyznę leżącego pod zjeżdżalnią dla dzieci. Miał opuszczone do kolan spodnie, obok niego leżał but i skarpeta. Po obudzeniu widać było, że jest upojony alkoholem. Stał się agresywny. Gdy założył spodnie i buta to zaczął oddawać potrzebę fizjologiczną na urządzenia do zabawy dla dzieci. Mężczyzna został wyprowadzony z tego miejsca. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

info: Straż Miejska 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: