Drzewa stoją na drodze

  • Jakub Diakun
  • 2021-03-11 13:42:16
Drzewa stoją na drodze
  • Foto: TV Gawex

Droga prowadząca od wsi Łączno od strony Silnowa ma zostać poszerzona do ustawowych rozmiarów. Nie byłoby w tym nic złego, jednak drzewa, które tworzą wokół niej urokliwy klimat będą musiały być wycięte.  - Faktycznie wstępny projekt zakładał wycięcie wszystkich drzew – powiedział Piotr Rozmus Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Droga prowadząca do Łączna od strony Silnowa to wąski pas asfaltu, który otoczony jest piękną aleją drzew. Niestety ze względu na zapisy prawa, droga ta ma zostać poszerzona. Będzie się to wiązać z wycinką drzew. Obecnie nie wiadomo jak duża będzie to skala.  - Tutaj trzeba jasno powiedzieć, że cała sprawa jest w fazie projektowania - powiedział nam Piotr Rozmus Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Na tym etapie prac, sprawy komentować nie chcą władze gminy Borne Sulinowo. Niestety przed kamerą nie udało nam się również porozmawiać z mieszkańcami wsi. - Faktycznie wstępny projekt zakładał wycięcie wszystkich drzew – powiedział Piotr Rozmus. - oczywiście nie ma na to zgody – dodał. 

-Na pewno co najmniej 40% drzew zostanie na swoim miejscu. Usunięte będą musiały być te drzewa, które są łukach czy zakrętach – powiedział Piotr Rozmus Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku. 

Więcej dziś (11.03) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. 


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: