Bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających

  • Adrian Wolanin
  • 2021-03-11 10:08:15
Bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających
  • Foto: TV Gawex

Wracamy do wtorkowego pościgu ulicami Szczecinka. Wiemy już dlaczego kierowca Daewoo Kalosa nie tylko nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ale również próbował uciec policjantom, stwarzając tym samym ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia swojego, podróżujących z nim pasażerów, mundurowych, a także pieszych.

Jak przypomina asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku:

We wtorek szczecineccy policjanci pełniąc służbę na terenie miasta Szczecinek na ulicy Polnej mijali się z pojazdem marki Daewoo Kalos, którego kierujący złapał kontakt wzrokowy z policjantami a następnie widocznie przyspieszył. Policjanci chcąc poznać przyczynę takiego zachowania włączyli sygnały dźwiękowe oraz świetlne i postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierujący zignorował je i przyspieszył, rozpoczynając ucieczkę ulicami Szczecinka.

Wiadomo już dlaczego kierujący nie zastosował się do poleceń policjantów.

Podczas ucieczki kierowca wykonywał gwałtowne manewry, a brawurową jazdą łamał nie tylko przepisy drogowe popełniając kolejne wykroczenia, ale przede wszystkim stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Patrol Policji zatrzymał kierującego chwilę po tym jak mieszkaniec Szczecinka spowodował kolizję z VW. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Mundurowi bardzo szybko wyjaśnili również powód zachowania kierowcy. 25-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a do tego przyznał się, że wcześniej wraz z pasażerami zażywał narkotyki. Badanie policyjnym narkotesterem wykazało obecność substancji odurzających w organizmie.

Za swoje zachowanie młodemu szczecinecczaninowi grozi dotkliwa kara.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Wczoraj przedstawiony został mu zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli, za co grozi mu teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Przy okazji rzecznik prasowy szczecineckiej komendy przypomina:

Każdy kierujący musi zdawać sobie sprawę z tego, że jego obowiązkiem jest zatrzymanie pojazdu kiedy osoba uprawniona do kontroli ruchu drogowego, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, wydaje polecenie zatrzymania pojazdu. Zignorowanie ich i kontynuowanie dalszej jazdy wiąże się z odpowiedzialnością karną za przestępstwo. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: