Raport z działań Straży Miejskiej. Strażnicy zabezpieczyli miejsce wypadku

  • Jakub Diakun
  • 2021-03-08 10:02:18
Raport z działań Straży Miejskiej. Strażnicy zabezpieczyli miejsce wypadku
  • Foto: Straż Miejska w Szczecinku

W okresie od 1.03.2021 r. do 7.03.2021 r. strażnicy podjęli 115 interwencji Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 31 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 46 interwencji. Do miejsca zamieszkania doprowadzono 3 osoby. 2 osoby przekazano dla Zespołów Ratownictwa Medycznego. 1 zwierzę zostało przekazane do schroniska dla zwierząt. Strażnicy zastosowali blokady na koła 4 samochodów. Pomogli w uruchomieniu 8 samochodów. 

10.10.2020 r. Wojewoda Zachodniopomorski wydał Wójtom, Burmistrzom, Prezydentom miast decyzję polecającą zlecenie podległym strażom gminnym (miejskim) dokonywania dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich) zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; organizacji wspólnych patroli z Policją; prowadzenie innych form współpracy straży z Policją, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; realizację pozostałych zadań tak, by realizowane były głównie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie a wymagających takiej pomocy.

5.03.2021 r. około godziny 5:20 strażnicy otrzymali zgłoszenie o kozie poruszającej się po jezdni ul: Dworcowej. Pomimo starań nie udało się jej odłowić. Dopiero na ul: Pilskiej została łapana i zabezpieczone w jednym z warsztatów.

5.03.2021 około godziny 15:35 patrol Straży Miejskiej udał się na przystanek PKP Szczecinek – Chyże, gdzie zgłoszono leżącego mężczyznę. Po przyjeździe na miejsce strażnicy zastali mężczyznę upojonego do nieprzytomności alkoholem. W związku z tym, że mężczyzna nie reagował na żadne bodźce to został przekazany dla zespołu ratownictwa medycznego.

6.03.2021 około godziny 16:35 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył starszego mężczyznę, który chodził od klatki schodowej do klatki schodowej i szarpał za klamki. Patrol, który udał się na miejsce zastał tego mężczyznę już na ul: Emilii Plater. Okazało się, że rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Mężczyzna został doprowadzony do miejsca zamieszkania. 

7.03.2021 r. około godziny 13:10 na ul: Narutowicza strażnicy zabezpieczali miejsce wypadku drogowego, gdzie kierujący samochodem Fiat Seicento uderzył w latarnię. 

W dniach 6-7.03.2021 r. strażnicy zabezpieczali Otwarty Turniej Tańca Sportowego o memoriał Barbary – Krzyżanowskiej Ksok.

info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: