Pomorska Góra Piasku zaprasza miłośników ekstremalnych doznań

  • Adrian Wolanin
  • 2021-03-07 10:11:18
Pomorska Góra Piasku zaprasza miłośników ekstremalnych doznań
  • Foto: http://miastoigminabialybor.portal.esp.parseta.pl/index.php?id=1835

Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy w historii na tzw. Pomorskiej Górze Piasku odbędą się oficjalnie organizowane zawody sportowe. Dzięki wspólnym działaniom RDLP w Szczecinku, gminy Biały Bór oraz Nadleśnictwa Miastko już 17 kwietnia na nasypie odbędzie się maraton MTB, zaś 15 maja ekstremalny bieg z przeszkodami.

Dla niewtajemniczonych, Pomorska Góra Piasku to nieoficjalna nazwa nasypu o wysokości do 245 m n.p.m. znajdująca się nieopodal Białego Boru. Znajduje się w Dolinie Gwdy, pomiędzy osadą Biały Dwór oraz jeziorem Cieszęcino. Jest to sztuczne wzniesienie usypane z piasku, powstałe po wydobyciu kruszywa mineralnego.

Na obiekcie nigdy nie odbywały się oficjalne zawody, ale już za parę tygodni ma to się zmienić. Debiutancką imprezą będzie rozgrywany na dwóch dystansach maraton MTB. Jego uczestnikom przyjdzie pokonać 35 lub 70 kilometrów. Niecały miesiąc później do walki na wzniesieniu przystąpią ekstremalni biegacze, którzy będą mogli zmierzyć się ze szczytem na dystansach 1,2 km (kategoria Kids Adventure), 3 km (Turystyk), 5 km (Wyczyn) oraz koronnym o długości 10 km (Extreme).

O zawodach na swoim facebookowym profilu poinformował Paweł Mikołajewski, Burmistrz Białego Boru:

Czas pokazać... I oby covid nie przeszkodził... Po raz pierwszy od lat... Legalne imprezy sportowe na tzw. Pomorskiej Górze Piasku... Przez blisko 30 lat się nie udawało... Teraz pod patronatem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku, gminy Biały Bór i wspólnie z Nadleśnictwem Miastko, firmą Lafarge, która udostępni kawałek gruntu... Rozpoczynamy budowanie produktu turystycznego Góra Piachu w gminie Biały Bór... Po pierwszych dwóch imprezach będziemy wiedzieć... Jak, gdzie, kiedy i jak często... Już niedługo kolejne informacje. Będzie sportowo, będzie ekstremalnie. To szansa dla wszelkich ośrodków wypoczynkowych, gospodarstw agroturystycznych, gastronomii i handlu... Działamy.


  • Foto: https://www.facebook.com/pawmikolaj19

Komentarze (1)

Dąb 2021-03-07 11:00

Jest więcej jak pewne, że zawody się nie odbędą!! Ta pewność wynika logicznie z doświadczeń minionego roku plandemii!! I żeby nie było niedomówień: wiem, że wirus faktycznie istnieje ale nie w liczbach prezentowanych przez kłamcę w osobie Niedzielskiego i jego klakierów!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: