Hybryda wyjeżdża na ulice Szczecinka

  • Adrian Wolanin
  • 2021-03-03 14:00:39
Hybryda wyjeżdża na ulice Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

Mieszkańcy Szczecinka jeszcze dziś będą mogli zobaczyć na trasie nowy autobus miejski. Póki co będzie to test nowoczesnej hybrydy, która docelowo może zastąpić odchodzące powoli do lamusa maszyny spalinowe. Ostatni argument na obronę tych ostatnich, zgodnie z którym elektryki miały nie radzić sobie w czasie ostrej zimy, w tym roku został ostatecznie obalony.

O tym, że elektryfikacja to właściwy krok w przypadku transportu miejskiego dobitnie dowodzi 10 Ursusów, które już czwarty rok przemierzają ulice naszego miasta. I choć wiele osób nie wróżyło im sukcesów w przypadku pojawienia się silnych mrozów oraz intensywnych opadów śniegu, rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Tak właśnie zapewniał w rozmowie z nami Tomasz Merk, Dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Szczecinku.

Jednak o tym czy ostatecznie to hybrydy zastąpią autobusy napędzane jedynie silnikami Diesla zadecydują pracownicy spółki oraz sami mieszkańcy Szczecinka, którzy jeszcze dziś będą mogli wrócić eleganckim, przeszklonym autobusem z pracy do domu.

Więcej informacji na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Komentarze (1)

załamany mieszkaniec Świątek 2021-03-05 13:27

Dla kogo te autobusy bo dla nas którzy mają najdalej do centrum miasta , lekarzy , sklepów , urzędów ludzie rządzący w mieście i mający wpływ na rozkład jazdy tj.burmistrz , radni UM , dyrektor KM mają nas gdzieś a my płaczemy i idziemy pod górę z ciężkimi zakupami , schorowani a myśleliśmy , że już ,,złapaliśmy Pana Boga za nogi ,, mieliśmy przez chwilę autobusy na górę , nie musieliśmy się bać iść koło tego parku lecz szybko pozbawiono nas tej radości , ,,dostaliśmy obuchem po głowie,,od burmistrza i naszych radnych i KM.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: