Borne Sulinowo zaprasza na konferencję naukową online

  • Adrian Wolanin
  • 2021-03-02 15:32:05
Borne Sulinowo zaprasza na konferencję naukową online
  • Foto: http://konferencje.bornesulinowo.pl/

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. Bohaterów Olagu 2D zaprasza na konferencję naukową poświęconą dziejom, i nie tylko, Bornego Sulinowa. Z uwagi na pandemię w wydarzeniu nie będzie można uczestniczyć bezpośrednio, ale dzięki transmisji online każdy fascynat historii będzie mógł wysłuchać wszystkich prelekcji na żywo za pośrednictwem komputera czy też tabletu.

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników historii, szczególnie Bornego Sulinowa. Już jutro miejsce będzie miała naukowa konferencja poświęcona historii, i nie tylko, miasta, które dopiero w 1993 przeszło pod jurysdykcję Polaków, stąd też wciąż skrywa wiele tajemnic.

Spotkanie stać będzie przede wszystkim ogromną wiedzą poszczególnych prelegentów. Będą to m.in. Katarzyna Lisiecka ze szczecineckiego oddziału Archiwum Państwowego w Koszalinie, koszaliński archeolog Andrzej Kuczkowski, Mateusz Zacharewicz, który na co dzień pracuje w Muzeum Regionalnym Szczecinku czy też szczecinecki historyk Dariusz Trawiński. Z tematami referatów, nazwiskami prelegentów oraz harmonogramem można się zapoznać oczywiście na stronie internetowej wydarzenia. Jak zapewnia organizator wydarzenia, nie zabraknie również tematów współczesnych, m.in. jak zagospodarować borneńskie zabudowania, w tym również tzw. dom oficera.

Co ważne, w wydarzeniu będzie mógł wziąć udział każdy, w dodatku w wygodnym dla siebie miejscu i czasie. Wystarczy wejść na stronę: konferencje.bornesulinowo.pl. Wydarzenie wprawdzie startuje o godz. 10:00, ale po jego zakończeniu na stronie internetowej wszystkie wystąpienia będzie można obejrzeć ponownie.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Borne Sulinowo zaprasza na konferencję naukową online
  • Foto: http://konferencje.bornesulinowo.pl/

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: