Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Na pomoc zaklinowanej sarnie

  • Adrian Wolanin
  • 2021-03-02 09:20:42
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Na pomoc zaklinowanej sarnie
  • Foto: Straż Miejska w Szczecinku

W okresie od 22.02.2021 r. do 28.02.2021 r. strażnicy podjęli 160 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 29 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 87 interwencji. Do miejsca zamieszkania doprowadzono 1 osobę. Policji przekazano 9 osób. 8 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 5 samochodów. Pomogli również w uruchomieniu 13 samochodów.

10.10.2020 r. wojewoda zachodniopomorski wydał wójtom, burmistrzom, prezydentom miast decyzję polecającą zlecenie podległym strażom gminnym (miejskim) dokonywania dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich) zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; organizacji wspólnych patroli z Policją; prowadzenie innych form współpracy straży z Policją, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; realizację pozostałych zadań tak, by realizowane były głównie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie a wymagających takiej pomocy.

24.02.2021 około godziny 16:20 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o sarnie, która utknęła w ogrodzeniu ogrodów działkowych. Na miejscu okazało się, że sarna usiłując przejść przez bramkę w ogrodzeniu zakleszczyła się pomiędzy prętami. Strażnicy uwolnili sarnę jednak z uwagi na jej obrażenia została przekazana lekarzowi weterynarii.

24.02.2021 około godziny 20:20 patrol straży miejskiej został wysłany na ul: Polną, gdzie grupa młodzieży miała spożywać alkohol przy klatce schodowej jednego z bloków. Podczas dojazdu na miejsce, dyżurny otrzymał zgłoszenie od mieszkańca o tym, że te same osoby dokonały zniszczenia jego samochodu. Wskazane osoby przemieszczały się w kierunku ulicy Koszalińskiej. Na wysokości ul: Koszalińskiej 62, na widok radiowozu osoby te zaczęły uciekać jednak po krótkim pościgu zostały ujęte. Strażnicy ujęli i wylegitymowali 9 osób w tym 7 nieletnich. Podczas interwencji jeden z ujętych zaczął pić piwo za co na miejscu został ukarany mandatem karnym. W tym czasie do strażników doszedł zgłaszający, który oświadczył, że w jego samochodzie uszkodzono maskę oraz boczne lusterko na łączną kwotę 4 000 zł. Cała grupa została przekazana Policji a strażnicy w porozumieniu z policjantami wszystkich przewieźli do KPP w Szczecinku, gdzie wykonano z nimi dalsze czynności. Okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany.

27.02.2021 około godziny 16:25 patrol straży miejskiej został wysłany na skrzyżowanie ulic Sienkiewicza i Słowiańskiej, gdzie miała leżeć kobieta. Po przyjeździe na miejsce, na ul: Słowiańskiej strażnicy zastali leżącą na chodniku kobietę. Była upojona alkoholem. Wraz z jej synem doprowadzili ją do miejsca zamieszkania.

W ostatnim tygodniu strażnicy rozpoczęli kontrolowanie stanu porządków na różnego rodzaju terenach położonych w mieście. Tam, gdzie tereny wymagały uporządkowania obligujemy ich właścicieli czy zarządców do tego. Śnieg stopniał i odsłonił w niektórych miejscach sterty śmieci czy butelek. Nie czekajmy do kalendarzowej wiosny tylko porządkujmy swoje tereny na bieżąco.

Info: Straż Miejska w Szczecinku


  • Foto: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: