Przekaż informację o zagrożeniach w Twojej okolicy

  • Jakub Diakun
  • 2021-02-28 11:48:09
Przekaż informację o zagrożeniach w Twojej okolicy
  • Foto: KPP Szczecinek

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest już dość znanym sposobem komunikowania się mieszkańców z Policją. Świadczy o tym liczba zgłoszeń przekazanych Policji. To interaktywne narzędzie jest łatwe w obsłudze i skuteczne w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Dzięki temu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy!

O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją wie już dużo mieszkańców powiatu szczecineckiego. Liczba zgłoszeń z roku na rok wzrasta. Jednak są jeszcze tacy, do których ta informacja być może jeszcze nie dotarła.

Dlatego szczecineccy policjanci przypominają, że KMZB służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa. W przypadku jego potwierdzenia we wskazane miejsce kierowana jest zwiększona ilość policyjnych patroli.

Zachęcamy mieszkańców naszego powiatu do korzystania z tej formy komunikacji z Policją. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Apelujemy jednak o rozsądne korzystanie z aplikacji, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Pamiętajmy również, że zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Info: KPP w Szczecinku 

Komentarze (1)

Klkl 2021-02-28 14:40

Co z tego jak policja ma to gdzieś, nie reaguje na zgłoszenia. Parodia!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: