Młodzi muzycy ze wsparciem. Rusza nabór wniosków do „Janko Muzykanta”

  • Jakub Diakun
  • 2021-02-27 08:46:06
Młodzi muzycy ze wsparciem. Rusza nabór wniosków do „Janko Muzykanta”
  • Foto: Jefferson Santos/unsplash.com

Grają od najmłodszych lat, a niektórzy już wygrywają ogólnopolskie konkursy. To właśnie do dzieci uzdolnionych muzycznie, które chcą rozwijać swoje umiejętności, skierowany jest program stypendialny marszałka „Janko Muzykant”. 

To już dziewiąta odsłona programu. Mogą z niego skorzystać dzieci i młodzież w wieku szkolnym: od pierwszych klas szkoły podstawowej, po klasy maturalne. W tym roku pula stypendium wynosi 80 tys. zł.

- Muzyczne pasje ma wielu mieszkańców Pomorza Zachodniego. Swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiają już od najmłodszych lat. Zdarza się tak, że sytuacja materialna w danej rodzinie nie pozwala im w pełni rozwijać zainteresowań, dlatego spieszymy z finansową pomocą. Chcemy, aby brak instrumentu czy absencja na warsztatach muzycznych nie stanowiły przeszkody w realizacji ich pięknej pasji – mówi Anna Bańkowska, członkini Zarządu Województwa. 

Wnioski mogą składać sami zainteresowani z pomocą opiekunów, jak też przedstawiciele szkół lub środowisk twórczych. Mają na to czas do 26 marca br. Wsparcie dla jednej osoby może wynieść nawet 3 800 zł. Stypendium może być wykorzystane na zakup instrumentu muzycznego, zakup akcesoriów do instrumentów lub opłacenie udziału w warsztatach muzycznych i mistrzowskich kursach wykonawczych. 

Stypendium „Janko Muzykant” przyznawane jest od 2013 roku. Lista stypendystów marszałka przekroczyła już liczbę 100 osób. 

Szczegółowe informacje o naborze znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego:  

info: Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: