Szpital w Szczecinku będzie miał dwóch dyrektorów ds. medycznych?

  • Jakub Diakun
  • 2021-02-26 15:17:11
Szpital w Szczecinku będzie miał dwóch dyrektorów ds. medycznych?
  • Foto: TV Gawex

W lutym 2020 roku dr Marek Ogrodziński został zwolniony ze stanowiska dyrektora ds. medycznych szczecineckiego szpitala. Zdaniem sądu zwolnienie było bezprawne i dyrektor ma powrócić do pracy w szpitalu.

W lutym 2020 roku Marek Ogrodziński, znany szczecinecki ginekolog oraz radny Rady Miasta został zwolniony ze stanowiska dyrektora ds. medycznych szpitala w Szczecinku. Powodem zwolnienia miał być wyjazd lekarza na szkolenie, na który jakoby miał nie uzyskać zgody pracodawcy. - Od początku było widać jednoznacznie, że szpital po prostu nie dochował należytej staranności, jeśli chodzi o dopełnienie wszystkich formalnych przesłanek umożliwiających rozwiązanie umowy. - powiedział nam Piotr Tomaka-Wacławski Pełnomocnik dr Marka Ogrodzińskiego. Sąd uznał, że zwolnienie było bezprawne, Wymagało ono bowiem od pracodawcy uzyskania zgody Rady Miasta na rozwiązanie stosunku pracy z radnym.

Jak przekonuje nas mecenas Piotr Tomaka-Wacławski, doktor Marek Ogrodziński najpewniej w poniedziałek (1 marca) stawi się w pracy. Warto jednak przypomnieć, że jego dotychczasowe miejsce pracy zajmuje dr Krzysztof Małkowski. - Należy pamiętać, że Pani Prezes ma prawo skierować swojego pracownika na inne stanowisko pracy na okres trzech miesięcy – powiedział Piotr Rozmus Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Obecny wyrok nie kończy sporu między szczecineckim szpitalem a dr Markiem Ogrodzińskim. Może on domagać się od szpitala wypłaty odszkodowania za okres, w którym nie mógł wykonywać swoich obowiązków. - Od roku Pan Doktor będąc gotowy do pracy na rzecz szpitala, nie mógł tej pracy wykonywać. (…) Zgodnie z przepisami ma prawo oczekiwać, że pracodawca wypłaci mu wynagrodzenie za ten cały okres – zakończył Piotr Tomaka-Wacławski.

Więcej informacji na ten temat dziś (26.02) w TV Gawex.  

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: