Wizyta robocza na nowej hali sportowej

  • Jakub Diakun
  • 2021-02-24 09:16:21
Wizyta robocza na nowej hali sportowej
  • Foto: TV Gawex

Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Szczecinek Burmistrz Daniel Rak zaprosił radnych do odwiedzenia najnowszej inwestycji szczecineckiego magistratu. Zastępca Burmistrza Miasta Szczecinek Dorota Rusin-Hardenbicker oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku Krystyna Dianow oprowadziły wczoraj radnych po nowo wybudowanej hali sportowej.

Popularna "Jedynka" do niedawna nie posiadała nowoczesnej infrastruktury sportowej. Była to ostatnia szkoła podstawowa, w której niezbędne było dokonanie takiej inwestycji. Uczniowie zmuszeni byli do odbywania zajęć z wychowania fizycznego w prawie sto letniej sali.

Nowa hala sportowa posiada pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej. Została ona wyposażona także w kompletne zaplecze, m.in. w szatnie, węzły sanitarne oraz pomieszczenia dla nauczycieli. Inwestycja kosztowała 9 mln złotych i została pokryta w całości z budżetu miasta. Obiekt został skomunikowany z budynkami szkoły. Będą z niej mogli korzystać jednakowo uczniowie szkoły, którzy będą odbywać na obiekcie zajęcia z wychowania fizycznego, jak i szczecineckie kluby, dla których obiekt zostanie udostępniony po zakończeniu godzin lekcyjnych. Zabytkowa hala sportowa nadal będzie pełnić swoją funkcję, jako dopełnienie nowopowstałego obiektu.  

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: