Dziury w drodze - czyli niechciany prezent od przemijającej zimy

  • Jakub Diakun
  • 2021-02-22 13:03:07
Dziury w drodze - czyli niechciany prezent od przemijającej zimy
  • Foto: TV Gawex

Urokliwa zima przemija, pozostawiając po sobie pamiątkę w postaci znacznych wyżłobień w asfalcie. Niestety obecnie można je jedynie wypełniać tymczasowo. Na właściwe remonty przyjdzie nam poczekać do wiosny.

Zmiana pogody spowodowała topnienie pokrywy śnieżnej i co za tym idzie odsłonięcie pojawiających się po zimie ubytków w drogach. Takich sytuacji w Szczecinku mamy wiele należy tu wspomnieć, chociażby o ulicy Lipowej czy drodze wojewódzkiej nr 172 - czyli ulicy Kołobrzeskiej.

Wszystkie ubytki w asfalcie są sukcesywnie remontowane. Wymaga to jednak zastosowania tzw. masy bitumicznej na zimno, czyli takiej, którą można stosować przy temperaturach około 0 stopni Celsjusza. Technologia ta ma swoje wady. Pozostawia ona pewne nieszczelności i w załatanych szczelinach nadal może zbierać się woda.

Należy jednak pamiętać, że łatanie ubytków obecnie jest działaniem tylko prowizorycznym i każde pojawienie się przymrozków spowoduje odsłonięcie już istniejących dziur. Jak przekonuje nas Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich, nie ma możliwości, aby w czasie przymrozków zastosować inną, trwalszą technologię. Na to musimy poczekać do wiosny.

Więcej dziś (22.02) w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: