Raport z działań Straży Miejskiej

  • Jakub Diakun
  • 2021-02-22 09:36:52
Raport z działań Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 15.02.2021 r. do 21.02.2021 r. strażnicy podjęli 99 interwencji Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 15 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 56 interwencji. Do miejsca zamieszkania doprowadzono 2 osoby. Jedną osobę przewieziono do szpitala. 2 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy Zastosowali blokady na koła 7 samochodów. Pomogli w uruchomieniu 9 samochodów. 

10.10.2020 r. Wojewoda Zachodniopomorski wydał Wójtom, Burmistrzom, Prezydentom miast decyzję polecającą zlecenie podległym strażom gminnym (miejskim) dokonywania dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich) zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; organizacji wspólnych patroli z Policją; prowadzenie innych form współpracy straży z Policją, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; realizację pozostałych zadań tak, by realizowane były głównie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie a wymagających takiej pomocy.

15.02.2021 około godziny 9:40 strażnicy udzielali pomocy pracownikom Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przy wejściu do lokalu, w którym z uwagi na niezabezpieczony zawór zamarzła woda. 

16.02.2021 około godziny 23:40 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o dużym zadymieniu na ul: Czaplineckiej. Patrol, który udał się na miejsce ujawnił pożar komina. Właściciel domu twierdził, że nie pali w piecach, ale z komina wydobywały się kłęby dymu. Na miejsce wezwano straż pożarną, obudzono mieszkańców. Strażnicy zabezpieczyli to miejsce do czasu zakończenia akcji przez straż pożarną.

21.02.2021 r. około godziny 13:20 na ul: Kościuszki operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił kobietę leżącą na chodniku. Patrol, który został wysłany na miejsce zastał leżącą kobietę ułożoną w pozycji bezpiecznej. Na miejscu był również świadek zdarzenia, który zdążył wezwać zespół ratownictwa medycznego. Po chwili zamiast zespołu ratownictwa medycznego na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy po obejrzeniu kobiety zadecydowali, żeby przewieźć kobietę do szpitala. Następnie strażnicy miejscy przewieźli ją radiowozem do szpitala, gdzie ta odmówiła przyjęcia pomocy. Po odmówieniu pomocy strażnicy przewieźli kobietę do miejsca zamieszkania i pozostawili pod opieką męża.

21.02.2021 około godziny 16:45 na ul: Piłsudskiego strażnicy ujawnili wybitą szybę w przystanku Komunikacji Miejskiej.

21.02.2021 około godziny 18:50 zgłoszenie o mężczyźnie przebywającym na ul: Boh Warszawy, który ma zaniki pamięci. Na miejscu strażnicy zastali starszego mężczyznę, który nie pamiętał swoich danych. W rozmowie z przechodniami strażnicy ustalili jego adres zamieszkania i doprowadzili go do domu.

info: Straż Miejska w Szczecinku 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: