Błonie Barwice wycofują się z okręgówki

  • Jakub Diakun
  • 2021-02-21 10:17:14
Błonie Barwice wycofują się z okręgówki
  • Foto: Mglks Błonie Barwice

6 marca do rozgrywek piłkarskich mają wrócić piłkarze ligi okręgowej. Niestety Okręg Koszaliński uszczuplił się o jeden klub. Błonie Barwice wycofały się z rozgrywek ze względu na braki kadrowe – informację o wycofaniu z rozgrywek potwierdzono na profilu klubu w mediach społecznościowych.

Błonie Barwice niestety nie będą już cieszyły oczu kibiców podczas rozgrywek ligi okręgowej. Niemożność skompletowania, chociażby wyjściowej jedenastki nie pozwoliła zarządowi klubu na inną decyzję niż wycofanie się z rozgrywek. Pod koniec 2020 roku z drużynę opuścił trener Paweł Drozdowicz. Z Błoni Barwice odeszli w ostatnim czasie również Wojciech Gersztyn, Dominik Woś, Adam Kalota, Jakub Gołucki, a także bramkarze Kacper Tomaszewicz i Przemysław Rybiński.

Utarta tak wielu zawodników, to konsekwencja znacznego ograniczenia budżetu klubu. Do niedawna w Gminie Barwice środki na piłkę nożną były dzielone pomiędzy dwa kluby: Błonie Barwice oraz Błękitnych Gonne Małe. Ostatnio jednak pojawił się trzeci podmiot, który wymusił nowy podział środków. W tegorocznym budżecie gminy między klubami środki podzielono w następujący sposób: Barwicka Akademia Sportu, prowadząca kilka drużyn młodzieżowych otrzyma 53 tys. zł, Błonie Barwice 55 tys. zł a Błękitni około 20 tys. zł.

Jak przekonują władzę Błoni Barwice, środki te to połowa otrzymywanych dotychczas. Tak znaczne ograniczenie budżetu spowodowało, masowe odejścia piłkarzy.  Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, to piłkarze, którzy zgodzą się grać dla Błoni za darmo rozpoczną następne rozgrywki od A-klasy.

 

Komentarze (1)

Barwiczanin 2021-02-26 19:52

I bardzo dobrze. Zmienić zarząd i będzie git. Jeżeli rozpieszczalo się zawodników przyjezdnych, a miejscowych się ganialo i dostawali tylko buty do gry to cieszę się. Z kolei co ma powiedzieć inny klub który dostaje 20tys i gra? Jak się zachęca ludzi do grania to budżet nie ma znaczenia. Ale do tego potrzeba równego traktowania. Błonie z obecnym Prezesem nigdy nie traktowały równo zawodników. Może da wam to coś do myślenia chociaż jezeli tyle lat nic sie nie zmienialo to raczej nic sie nie zmieni. Czekam wiec na derby Blonie Blekitni

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: