Szczecinecka policja zatrzymała 33-letniego dilera

  • Jakub Diakun
  • 2021-02-20 09:26:08
Szczecinecka policja zatrzymała 33-letniego dilera
  • Foto: KPP Szczecinek

Szczecineccy kryminalni zatrzymali 33 – letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Skuteczna praca operacyjna funkcjonariuszy pozwoliła ustalić sprawcę oraz zabezpieczyć blisko 130 gramów substancji zabronionych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Codzienna praca szczecineckich policjantów polega na zapewnieniu szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu. Jednym z zadań w ich codziennej służbie jest zwalczanie przestępczości narkotykowej.

Wzmożone działania szczecineckich kryminalnych doprowadziły do ustaleń z których wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie Szczecinka znajduje się mężczyzna, który ma związek z tego typu przestępczością. Funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić uzyskaną informację.

Przed klatką schodową zatrzymali 33 – latka, u którego kryminalni w plecaku ujawnili woreczki foliowe z zawartością białego proszku. W toku dalszych czynności policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli więcej substancji zabronionych. W związku z tym mężczyzna został przewieziony do komendy w celu wykonania dalszych czynności.

W jednostce po przeprowadzonych czynnościach przez technika kryminalistyki okazało się, że zabezpieczone substancje to blisko 30 gramów amfetaminy oraz 100 gramów marihuany. Mieszkaniec Szczecinka trafił do policyjnego aresztu, a następnie po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. O dalszych losach 33 - latka zadecyduje sąd.

info: KPP Szczecinek 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: