Koło "Jesiotr" z problemami. Większość zarządu zrezygnowała

  • Jakub Diakun
  • 2021-02-19 14:53:54
Koło "Jesiotr" z problemami. Większość zarządu zrezygnowała
  • Foto: TV Gawex

W koszalińskim okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego nie dzieje się dobrze. Odwołany został prezes koła Jesiotr w Szczecinku. Jak tłumaczą władze okręgu, była to decyzja sądu koleżeńskiego, który ocenił, że Prezes nie wykonywał uchwał zarządu.

Andrzej Pilzek dotychczasowy Prezes Koła Jesiotr został usunięty ze stanowiska decyzją sądu koleżeńskiego w Koszalinie. Cały konflikt skupia się głównie wokół programu finansowanego przez Unię Europejską. Dzięki niemu Jesiotr otrzymał 30 nowych łodzi wędkarskich. - Sytuacja jest jak najbardziej jednoznaczna. Pan Prezes został ukarany przez Okręgowy Sąd Koleżeński - powiedział Sławomir Połomski Dyrektor Biura Okręgu PZW Koszalin – pan były prezes Pilzek nie wykonywał uchwał zarządu okręgu w Koszalinie – dodał.

Łodzie, które stacjonowały w Szczecinku, były zakupione z funduszy Unii Europejskiej przy wkładzie własnym koła "Jesiotr". - Użytkowaliśmy 30 łodzi, 10 łódek stacjonowało na stanicy wędkarskiej i były wypożyczane ludziom. -powiedział Andrzej Pilzek Były Prezes Koła Jesiotr.

Obecnie z 30 łodzi w Szczecinku pozostało tylko 10. 6 łodzi trafiło do Kalisza Pomorskiego, po 4 do Czaplinka, Złocieńca oraz Rosnowa i 2 do Polanowa.

Wartość zakupu 30 łodzi wyniosła ponad 70 tysięcy złotych, ponad 10 tysięcy było wkładem własnym “Jesiotra”. Program UE się skończył, i zarząd koła liczył, że okręgowe PZW zwróci im wartość oddanych gdzie indziej łódek, to jest około 27 tysięcy złotych. - Koło Jesiotr wykorzystywało wszystkie 30 łódek przez 5 lat, z czego brało korzyści finansowe. - tłumaczy Sławomir Połomski Dyrektor Biura Okręgu PZW Koszalin - Pobierane były opłaty symboliczne np. 30 zł za cały dzień ( użytkowania przyp.red.) - odpiera zarzuty Andrzej Pilzek Były Prezes Koła Jesiotr.


Więcej dziś (19.02) w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: