Szkolenie zastępców przewodników psów

  • Jakub Diakun
  • 2021-02-18 14:11:46
Szkolenie zastępców przewodników psów
  • Foto: ZK Czarne 

W  Dziale Szkolenia Przewodników i Tresury Psów Służbowych Zakładu Karnego w Czarnem trwa pierwszy w tym roku kurs. Z czworonogami od wykrywania niedozwolonych środków ćwiczą dublerzy przewodników

- Jesteśmy jedynym miejscem w Polsce, w którym szkoli się przewodników i psy na potrzeby Służby Więziennej - podkreśla mjr Robert Trembowelski, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Czarnem.  - W ubiegłym roku, pomimo panującej pandemii, udało się przeprowadzić kursy: dla przewodników i tresury psów specjalnych wytresowanych w zakresie wykrywania narkotyków,  dla przewodników psów patrolowo-obronnych,  pozorantów psów służbowych, a także warsztaty doskonalące dla przewodników i psów patrolowo-obronnych. 

Łącznie przeszkolono 48 słuchaczy. Wszyscy funkcjonariusze zdali stosowny egzamin teoretyczny i praktyczny przed komisją powołaną przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.  W tym roku  „na pierwszy ogień" poszli  dublerzy przewodników psów specjalnych. - Są to funkcjonariusze  jednostek z okręgów: gdańskiego, koszalińskiego, łódzkiego, opolskiego, poznańskiego i wrocławskiego – informuje mjr Małgorzata Kulig, kierownik DSPiTPS. - Po pozytywnym ukończeniu skróconego kursu będą mogli zastępować podstawowych przewodników podczas pracy z psami. 

info: ZK Czarne 


  • Foto: ZK Czarne 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: