Szczecinek z kolejnym rekordem na WOŚP!

  • Adrian Wolanin
  • 2021-02-17 16:27:48
Szczecinek z kolejnym rekordem na WOŚP!
  • Foto: https://www.facebook.com/wospszczecinek

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był zupełnie inny od tych, które pamiętamy… Jak wszystko w ostatnich miesiącach, tak również w tej sytuacji musieliśmy się dostosować i wymyślić cały szczecinecki finał od nowa.

Sztabowe Puszki Stacjonarne – zaczęły grać z „Orkiestrą” już w połowie grudnia. Skarbonki stacjonarne stanęły w kilku punktach : Sklep Osiedlowy przy ul. Kołobrzeskiej, Sklep odzieżowy InFlagranti, Sklep ogrodniczy ,,Ogród'', Salonik Prasowy przy Polo Markecie, Sklep ,,Pod Arkadami", Gabinet Terapii Sensorycznej ,,Pewny Krok"  w Bibliotece Dziecięcej- kiermasz książkowy. Dziękujemy!

E-Skarbonki – zbieraliśmy również internetowo. Dzięki założonym eSkarbonkom do kwoty ogólnej doszło ponad dwa i pół tysiąca złotych.

Licytacje – w tym roku licytacje zorganizowaliśmy na portalu aukcyjnym Allegro, ponieważ nie było możliwości licytowania na portalu typu facebook, a już tym bardziej na żywo. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę! Dzięki licytacjom zebraliśmy ponad sześćdziesiąt tysięcy złotych.

Finałowa niedziela – niestety nie mogliśmy zaprosić Was w tym roku do Kina Wolność, ale postanowiliśmy zagościć w Waszych telewizorach, telefonach, tabletach, komputerach. Wymyśliliśmy transmisję LIVE z naszej mini sceny spod Ratusza. Było tak wiele zależności, tak wiele rzeczy, które mogły pójść nie tak, ale wszystko udało się znakomicie. W naszym wspólnym graniu było bardzo dużo radości i spontaniczności. To był żywioł, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Mówiliśmy o bieżących aukcjach na allegro, pokazywaliśmy przedmioty, które można było licytować na Allegro, wspominaliśmy finały WOŚP z lat ubiegłych. Był Kiermasz z różnymi atrakcyjnymi fantami, na zmarzniętych i głodnych czekała pyszna gorąca zupa. A podsumowaniem tej niezwykłej imprezy było taneczne światełko do nieba, przygotowane przez panią Katarzynę Balon i dorosłych tancerzy z Aidy.

W tym roku na ulicach naszego miasta było nieco mniej wolontariuszy niż w latach ubiegłych. Ale za to do drużyny wolontariuszy dołączyli Panowie Burmistrzowie! Wolontariusze zebrali na mieście ponad sześćdziesiąt tysięcy zł.

Dzięki takiemu zaangażowaniu w działalność charytatywną nasze miasto pobiło ubiegłoroczny rekord. Zebraliśmy na tę chwilę 124.561,49 zł. A to nie wszystko, bo w puszkach były również waluty obce, które po przeliczeniu również zostaną doliczone do naszej zbiórki. Czekamy zatem na oficjalne rozliczenie ze strony Fundacji WOŚP. Do tej kwoty dołożyli się także nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie oraz mieszkańcy Iwina, organizując na swoim terenie licytacje. Zebrali  oni kwotę 1.517,00 zł

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w organizację 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinku. Szczególnie naszym wolontariuszom, których było w tym roku 50 osób, którzy jak zawsze, pomimo mrozu, zbierali do puszek na terenie miasta. Dziękujemy również całemu sztabowi, ludziom zaangażowanym w organizację finału i pracownikom Samorządowej Agencji Promocji i Kultury, bez których ten finał, z całą pewnością, nie byłby taki radosny.

Do zobaczenia za rok, SIE MA kochani!

Info: WOŚP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: