SOR w Szczecinku zamknięty. Powodem zakażenie koronawirusem

  • Jakub Diakun
  • 2021-02-17 09:55:54
SOR w Szczecinku zamknięty. Powodem zakażenie koronawirusem
  • Foto: TV Gawex

Szpitalny SOR został zamknięty. - Podczas nocnego dyżuru na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przebywała dość duża liczba osób. Jedna z nich potrzebowała pilnej pomocy i trafiła na OIOM. Jak się okazało była również chora na COVID-19. - informuje Piotr Rozmus Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego  w Szczecinku.

Minionej nocy na Szpitalnym Oddział ratunkowy w Szczecinku przebywało dużo osób. Niestety pośród nich znalazła się osoba zakażona koronawirusem.- Dlatego też podejmując dalsze środki ostrożności zdecydowano o zamknięciu SOR-u i poddaniu obserwacji przebywających na nim osób. Oddział zostanie zdezynfekowany, a swoje działanie powinien wznowić ok godz. 11. O tym fakcie został powiadomiony wojewódzki koordynator ratownictwa medycznego. - informuje Piotr Rozmus 

Niedawno informowaliśmy Państwa o zmniejszeniu zapotrzebowania na łóżka tzw. covidowe w szczecineckim szpitalu. W związku z tym wojewoda zgodził się na zmniejszenie o połowę ilości łóżek. Pozwoliło to na wznowienie pracy oddziału internistycznego. - Niestety obecnie na oddziale covidowym znajduje się 21 osób, a jak Państwo wiedzą od 15 lutego został on zredukowany do 15 łóżek i swoje działanie wznowił oddział internistyczny. Zarząd Szpitala zwrócił się z wnioskiem do wojewody o ponowne rozszerzenie oddziału dla chorych na COVID-19. - zakończył Piotr Rozmus. 

- W chwili obecnej w SOR przebywa 9 pacjentów z kontaktu z chorą na COVID, która przekazana została do OIT naszego szpitala. Do rana część pacjentów z kontaktu zostanie wypisana do domu z odpowiednimi zaleceniami dotyczącymi kwarantanny, pozostali wymagający leczenia szpitalnego przekazani zostaną do innych placówek lub po wykonaniu testu PCR przyjęci do oddziałów szpitalnych szpitala w Szczecinku. - informuje Dyrektor ds. medycznych Krzysztof Małkowski - Dopiero wówczas możliwa będzie pełna dekontaminacja oddziału i ponowne uruchomienie. - dodaje.

- Jednocześnie informuję, że w sytuacjach krytycznych pacjenci przywiezieni przez zespoły ratownictwa medycznego nie pozostaną bez opieki. - Dyrektor ds. medycznych Krzysztof Małkowski

Więcej dziś (17.02) w TV Gawex 

Komentarze (1)

Dab 2021-02-18 14:34

Oddział mający ratować życie w szpitalu zamyka się! !! Czy to jest normalne?? To jest bardzo chore!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: