Do Szczecinka wróciły wędkarskie zawody podlodowe

  • Adrian Wolanin
  • 2021-02-15 14:46:23
Do Szczecinka wróciły wędkarskie zawody podlodowe
  • Foto: TV Gawex

Aż 3 lata przyszło czekać regionalnym amatorom wędkarstwa podlodowego na kolejne zawody rozgrywane na zamarzniętym akwenie. Na imprezę rozgrywaną na skutym lodem jeziorze Wilczkowo stawili się ostatecznie nie tylko lokalni wędkarze, ale również zawodnicy z Gdańska, Bydgoszczy czy też Świecia.

W zawodach wystartowało ostatecznie 28 wędkarzy, którzy rywalizowali w 3 kategoriach: o Puchar Burmistrza Szczecinka, o mistrzostwo naszego miasta oraz prymat w okręgu PZW Koszalin. Zwycięzca ostatniej z grup, Garush Poghosyan (4. miejsce w generalce), reprezentował będzie nasz region w mistrzostwach województwa.

Jak zapewnił nas organizator imprezy, gdyby nie metoda połowu która przewidywała jedynie korzystanie z mormyszki, uczestników byłoby znacznie więcej. Niemniej nie od dziś wiadomo jednak, że liczy się jakość, a nie ilość, a pod tym względem stawka okazała się nad wyraz silna. W zawodach udział wzięli m.in. mistrzowie kraju z kilku wędkarskich dyscyplin czy też zwycięzcy najbardziej prestiżowych w Polsce zawodów. Najlepszym zawodnikiem ze Szczecinka okazał się

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: