Starosta Krzysztof Lis zwołał wideokonferencje poświęconą tematowi szczepień nauczycieli

  • Jakub Diakun
  • 2021-02-12 15:09:11
Starosta Krzysztof Lis zwołał wideokonferencje poświęconą tematowi szczepień nauczycieli
  • Foto: Piotr Rozmus

W całej Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli. W tzw. pierwszej grupie zaszczepieni zostaną nauczyciele pracujący stacjonarnie, mający bezpośredni kontakt z uczniami, a więc m.in. nauczyciele przedszkoli, klas I-III szkół podstawowych, szkół specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych, a także kadra kierownicza tych szkół i placówek oraz pracownicy żłobków. Nauczyciele szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczecinecki będą szczepieni od 15 lutego. Dziś (12.02) starosta Krzysztof Lis zwołał wideokonferencję w tej sprawie.

Oprócz dyrektorów poszczególnych szkół uczestniczyli w niej również pielęgniarka epidemiologiczna szczecineckiego szpitala Grażyna Wiśniewska, koordynator Powiatu Szczecineckiego ds. szczepień Marek Kotschy oraz inspektor ds. Zarządzania Kryzysowego Sebastian Korecki.  

Łącznie ze szkół nad którymi nadzór sprawuje Powiat Szczecinecki zostanie zaszczepionych 127 nauczycieli na 191 zatrudnionych, wchodzących w skład I grupy. Jak poinformował Marek Kotschy ogólny wskaźnik wszczepiania wynosić będzie 66,49%, co stanowi średnią krajową. Jeśli chodzi o gminy Powiatu Szczecineckiego, to łącznie do szczepień zgłoszono 237 nauczycieli. Nauczycielom na terenie całego kraju zostanie podany preparat firmy  AstraZeneca. Na początku lutego, Rada Medyczna rekomendowała, by szczepionka wektorowa AstraZeneca przeciw Covid-19 była podawana w Polsce osobom dorosłym w wieku od 18 do 60 lat. Dziś szef KPRM Michał Dworczyk poinformował że Rada Medyczna wydała nową rekomendację, która rozszerza grono, mogące się zaszczepić szczepionką AstraZeneca, do osób w wieku 18-65 lat.

Każdy z dyrektorów jest w stałym kontakcie z Grażyną Wiśniewską, która ustala grafiki szczepień i czuwa nad ich prawidłowym przebiegiem. Jak oznajmiła pielęgniarka epidemiologiczna cały proces szczepienia potrwa od 3 do 4 dni.

info: Piotr Rozmus 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: