Interna w Szczecinku wznawia przyjęcia

  • Jakub Diakun
  • 2021-02-11 09:49:15
Interna w Szczecinku wznawia przyjęcia
  • Foto: TV Gawex

Już w poniedziałek, 15 lutego 2021 roku decyzją wojewody zachodniopomorskiego na powrót zacznie funkcjonować oddział internistyczny szczecineckiego szpitala. Utworzony na jego bazie oddział covidowy ma zostać zmniejszony do 15 łóżek. 

Liczba łóżek covidowych jest stopniowo ograniczana na terenie całego kraju od połowy grudnia 2020 r. Wówczas - według danych Ministerstwa Zdrowia - na pacjentów z podejrzeniem zakażenia  COVID-19 czekało blisko 37 tysięcy takich łóżek. Obecnie jest ich o ok.10 tysięcy mniej. Jak podało Biuro Komunikacji Ministerstwa Zdrowia, w najbliższym czasie planowane jest dalsze zmniejszenie liczby łóżek covidowych o ponad 1800 łóżek, do ogólnej liczby 26320.

Zredukowaniu  ulegnie również oddział covidowy szczecineckiego szpitala. Oddział na bazie oddziału wewnętrznego został utworzony 21 października 2020 roku. Początkowo było to 15 łóżek, jednak bardzo szybko ilość miejsc zwiększono do 30. Choć jak przyznaje prezes lecznicy Anna Złotowska, trudno odnosić się do ewentualnego zmniejszenia zachorowalności na COVID-19, to od początku lutego szpital zanotował widoczny spadek przyjęć na oddział pacjentów zakażonych koronawirusem. 

Jak poinformowała prezes zostaną wznowione przyjęcia na 15 stanowiskowy odział internistyczny, zgodnie ze wszystkimi zasadami i obostrzeniami mającymi na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

info: Piotr Rozmus 

Więcej dziś (11.02) w TV Gawex.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: