Wideokonferencja z dyrektorami szkół 

  • Jakub Diakun
  • 2021-02-03 12:36:56
Wideokonferencja z dyrektorami szkół 
  • Foto: TV Gawex

Po raz kolejny za pośrednictwem łącza internetowego starosta Krzysztof Lis spotkał się dziś (03.02) z dyrektorami szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczecinecki. W wideokonferencji uczestniczyli również przewodniczący Rady Powiatu w Szczecinku Cezary Jankowski oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Zofia Kosicka.

W pierwszej kolejności starosta Krzysztof Lis poprosił dyrektorów o przedstawienie krótkiego raportu z przebiegu trwającego nauczania zdalnego. W dalszym ciągu nie jest znany termin ewentualnego powrotu do nauki w formie tradycyjnej. O ile dyrektorzy nie zgłaszali większych trudności wynikających z samego procesu kształcenia czy problemów natury technicznej, to zwracali uwagę na kontekst psychologiczny. Niektórzy z uczniów są już zmęczeni zdalnym nauczaniem. Długie godziny spędzane przed ekranem komputera i brak bezpośrednich interakcji z rówieśnikami przekładają się na ogólne zniechęcenie. W nielicznych przypadkach dyrektorzy kierują do uczniów pomoc psychologiczną.

W każdej ze szkół rozpoczęły się dodatkowe zajęcia z matematyki dla uczniów klas maturalnych, finansowane przez samorząd powiatowy. Już w przyszłym tygodniu zostaną uruchomione również dodatkowe lekcje matematyki finansowane przez Politechnikę Koszalińską.

W I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku odbyły się już pierwsze próbne egzaminy maturalne. Niebawem te dla swoich abiturientów zamierza przeprowadzić  ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku. Uczniowie „szóstki” maja również już za sobą egzaminy praktyczne. Zajęcia praktyczne w szkołach odbywają się stacjonarnie. Stacjonarnie pracują także Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Szczecinku. Z kolei Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Szczecinku prowadzi zajęcia w modelu hybrydowym.

Starosta Krzysztof Lis pogratulował dyrektorom lokat jakie szkoły zajęły w tegorocznym rankingu Pespektyw. (Więcej na ten temat TUTAJ). Jednocześnie starosta nie ukrywał, że organ prowadzący oczekuje jeszcze lepszych wyników w przyszłości.

Na koniec sporo czasu poświęcono dyskusji na temat trwających i planowanych inwestycji w poszczególnych placówkach oraz działań promocyjnych w kontekście zbliżającego się naboru do szkół średnich.  

Info: Powiat Szczecinecki 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: