Do Ekonomika wraca klasa piłkarska

  • Adrian Wolanin
  • 2021-02-02 13:57:56
Do Ekonomika wraca klasa piłkarska
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki Zespół Szkół nr 1 przygotował dla młodzieży z regionu bardzo ciekawą ofertę na kolejny rok szkolny. Będzie to klasa sportowa, a konkretnie o profilu piłkarskim, która będzie przedłużeniem nauki pobieranej przez chłopców czy to w lokalnej Akademii Piłkarskiej, czy też Szkole Podstawowej nr 5, gdzie z sukcesami również uczy się futbolu.

Klasa sportowa wraca do Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Startujący od nowego roku szkolnego profil specjalizować ma się w męskiej piłce nożnej. Stosowne porozumienie o powołaniu do życia klasy futbolowej podpisali dziś przedstawiciele aż 5 stron zaangażowanych w projekt – Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, wspomnianej szkoły, Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiego Klubu Piłkarskiego.

Popularny Ekonomik został wybrany nieprzypadkowo. Po pierwsze, funkcjonował w tej szkole już identyczny profil. Ponadto już za moment ogłoszony zostanie przetarg na budowę potężnej i nowoczesnej hali sportowej, a tuż za przysłowiową miedzą funkcjonuje stadion lekkoatletyczny przy Rolniczaku. Jak podkreślano w trakcie konferencji prasowej, taki projekt byłby naturalnym przedłużeniem funkcjonowania Akademii Piłkarskiej Szczecinek oraz klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 5. Ratusz do dyspozycji młodych piłkarzy odda również obiekty administrowane przez OsiR. A po zakończeniu nauki miasto proponować będzie kontynuowanie futbolowej edukacji w Miejskim Klubie Piłkarskim.

W przyciąganiu młodego, piłkarskiego narybku, kadrze nauczycielskiej Ekonomika wydatnie pomóc mają wszyscy sygnatariusze porozumienia, ze szczególnym naciskiem na dyrektora sportowego MKP, który weźmie na siebie ciężar rozpropagowania nowego profilu, również w okolicznych miejscowościach województwa pomorskiego oraz wielkopolskiego.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: