WOŚP grała również w regionie

  • Adrian Wolanin
  • 2021-02-01 15:35:54
WOŚP grała również w regionie
  • Foto: https://www.facebook.com/Gmina.Bobolice

Głośno i radośnie grały również sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w okolicznych miejscowościach. Prócz tradycyjnych, choć tym razem tylko internetowych, licytacji poszczególne miejscowości przygotowały specjalne programy oraz wydarzenia towarzyszące.

Bardzo oryginalnie zbiórkę wsparli boboliccy Morsjanie, którzy przy okazji orzeźwiającej kąpieli zebrali na rzecz chorych dzieci prawie 6 tys. zł oraz wpłatę w twardej w walucie w wysokości 140 euro. I choć znamy takich, którzy za wymienioną kwotę nie zanurzyli by nawet stopy w lodowatej wodzie, bardzo cieszą nas tak zakręcone inicjatywy, szczególnie w tych szarych czasach. Dla tych, którzy nie znoszą zimna pozostało spotkanie z wolontariuszami w mieście bądź też wizyta w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie powstała okolicznościowa kawiarenka pełna domowych słodkości, oczywiście wydawanych na wynos. Działania w ramach orkiestry prowadzone były również w lokalnych kołach gospodyń wiejskich. Łącznie mieszkańcy Gminy Bobolice wsparli inicjatywę Jurka Owsiaka sumą ponad 42 tys. zł

W Bornem Sulinowie również można było skosztować przepysznych ciast oraz innych łakoci, które również serwowane były w lokalnym Centrum Kultury i Rekreacji. Przy budynku ustawiony został również telebim, na którym można było zobaczyć nagrane wcześniej występy lokalnych artystów, które również transmitowano w Internecie. Podobnie jak w Bobolicach, wesoło grano również w mniejszych miejscowościach w gminie, a część zadań koordynowano z pokładu WOŚPobusa, który  podróżował pomiędzy lokalnymi sztabami. Wedle ostatnich szacunków, Gmina Borne Sulinowo zebrała ponad 21 tys. zł w puszkach oraz ponad 6 tys. zł z licytacji.

W sąsiadującym z nami Czarnem nie mogło zabraknąć koncertu, choć oczywiście tylko online. Gwiazdą tamtejszego finału był zespół Hula-Gula, a wykonywanych przez muzyków utworów można było słuchać delektując się domowymi wypiekami sprzedawanymi przy Czarneńskim Centrum Kultury.

I wreszcie finał w Okonku, który to środkami z puszek oraz licytacji wzbogacił Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwotą ponad 60 tys. zł, choć wyliczenia jeszcze trwają i suma ta może się powiększyć. Trudno się jednak dziwić tak wspaniałemu wynikowi, kiedy wśród wolontariuszy znajdują się tacy przystojniacy...

Autor: https://www.facebook.com/Wielka-Orkiestra-%C5%9Awi%C4%85tecznej-Pomocy-Okonek-2021-585371378564068

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: